| 03Didy03C a întrebat:

Ceva masti de facut in casa sau trucuri pentru cresterea parului sau ceva coafuri sa-ti para parul mai lung?
Ce parere aveti despre samponul de la Favisan pentru cresterea parului?
Va rog nu dati chestii pe care toata lumea le stie gen uleiul de ricin...
Dau fundita :* happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,eu n-am vazut niciodata minunat uleiul asta de ricin.
Si mult consta in alimentatie.

Eu am incercat cu ceapa.
Si a dat "roade".
Uite link:https://www.youtube.com/watch?v=pfSPsS-V6n8

Altceva...
Amestec o lingurita de miere cu un galbenus de ou si ulei de masline, iar apoi il pun pe par cu o pensula de vopsit ( dintr-aia de par, cum are tipa cu ceapa ).
Stau 30 min-1h si mi-l spal.

Sau inainte sa-mi spal parul imi dau la radacini cu otet de mere, iar pe restul firului de par cu ulei de masline.

La limpezit... :-? Poti pune jumatate de ceasca de otet de mere cu 3 cesti de apa si sa te dai imediat dupa ce te clatesti.

Si cum sa para mai lung :-?
Alt link: https://www.pinterest.com/pin/334110866081794793/

1 răspuns:
| InimiDesenate a răspuns:

Eu nu mi-am făcut măști, si am un par sănătos si lung. Am citit intr-o revista ca nucile ajuta la creșterea parului, am încercat si eu. Rezultatul a fost unul foarte bun. Intr-un an, parul mi-a crescut 5 cm. Intr-adevar, am mâncat cate 7 nuci in fiecare zi!
Succes, sper sa îți crească foarte repede!