| desisdana a întrebat:

Hello.stiti ceva metode de albire a dintilor?

Răspuns Câştigător
| Snuff a răspuns:

Remediile naturale sunt utile pentru ca se gasesc,de obicei,in orice casa.
Pentru albirea dintilor exista:
-Bicarbonatul de sodiu
Seara,dupa perierea obisnuita a dintilor,perie-te pentru cateva minute si cu bicarbonat de sodiu. Apoi,clateste-te bine.

-Sarea grunjoasa
Se foloseste seara,inainte de culcare, asemeni bicarbonatului de sodiu. Dupa folosire, dintii se clatesc cu apa din abundenta.

-Zeama de lamaie
Zeama de lamaie se amesteca (,) cu o cantitate egala de apa.Cu lichidul astfel obtinut se clateste gura de 3 ori pe zi (optional,dupa fiecare masa).

-Masticatia
Dupa cum se stie, masticatia este foarte importanta din multe puncte de vedere. Ajuta cu precadere in diete, dar si pentru sanatea dintilor.Mestecand bine alimentele, mai ales mere, poti avea dintii mai albi.

3 răspunsuri:
| ionut1369 a răspuns:

Pasta de dinti signal este foarte buna. dupa prima folosire deja se vede diferenta. daca nu folosesti diferite produse cu nu stiu ce fel de raze ultraviolete sau mergi la dentistbig grin

| kate_3254 a răspuns:

Este o pasta de dinti de la -Nu Skin- care este foarte buna! Rezultatele se vad in mai putin de o saptamana! Garantat! si este 20 sau 30 RON

| danielaaalz a răspuns:

Da,te speli de 3 ori pe zi cu sensodine si dupa te clatesti cu apa de gura