| Mandy693 a întrebat:

Cine a facut comanda de la Yves Rocher in cat timp vi s-au adus produsele daca ati facut comanda telefonica?

Răspuns Câştigător
| ElizzaTPU a răspuns:

Buna, am comandat de la ei, dar online, nu la tel.
Nu sunt multumita pentru ca dureaza foarte mult pana trimit coletul. Am plasat o comanda pe data de 12, adica lunea trecuta si tocmai azi am primit un mesaj ca au trimis coletul. Va ajunge in 3 zile, adica pe joi va fi la posta.e aiurea.
Dureaza foarte mult si nu inteleg de ce. Daca plasez o coamanda in uk iti ajunge in 4-5 zile, din china am primit un colet in 2 zile si din Bucuresti dureaza 10 zile.

| Mandy693 explică (pentru ElizzaTPU):

Am vazut si eu online asa scrie ca in 10 zile trimite coletul apoi am primit o comanda din mures pana la slobozia si tot am primit-o in 7 zile

| Esperança a răspuns (pentru ElizzaTPU):

Durează atât de mult deoarece ei sunt doar distribuitori. Adică produsele pe care le comanzi, vin din Franţa.

| Mandy693 explică (pentru Esperança):

Da dar totusi am facut comanda de mai multe ori din Spania si a adus comanda in 4 zile maxim o saptamana

| Esperança a răspuns (pentru Mandy693):

Da,pentru că au fost distribuite direct către adresa ta. Pe când ăştia, trimit din Franta la sediu în Bucuresti, iar din Bucuresti trimit prin poştă la adresa ta.
În fine... o seară bună!

| Mandy693 explică (pentru ElizzaTPU):

Am ridicat azi coletul de la posta deci sunt foarte faini adica totusi au niste promotiii si cadouri o gramada nu ca la avon sau oriflame etc

6 răspunsuri:
| ElizzaTPU a răspuns:

Pe viitor voi merge direct in magazin.
Din punctul meu de vedere dureaza prea mult, 10 zile.