| Alexa97Elly a întrebat:

Cine este reprezentant Avon din ploiesti? Vreau sa devin reprezentant si nu prea stiu in ce consta asta...

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, eu nu sunt reprezentant dar pot sa te ajut cu mare placere:
A fi reprezentant Avon este o responsabilitate. Dupa cum bine stii Avon este o firma de cosmetice de toate tipurile:de la sampoane pana la parfumuri.A fi reprezentant inseamna sa primesti in fiecare luna un catalog(de marimea unui caiet) din care tu poti alege ce vrei tu din el dar trebuie sa le dai si altora.In fiecare luna trebuie sa ajungi la o anumita suma de bani.De exemplu la Lady's este de 130 de lei pe luna, adica nu tu platesti acei bani, ci persoanele care cumapra de la tine.Boon, ca sa devii reprezentant trebuie sa te inscrii pe site, la asta de descurci tu.Trebuie sa stii ca trebuie sa iti faci cont pe site si in functie de cate sau de ce fel de produse vrei tu sau prietenele tale, tu iti semnezi acolo pe catalog, apoi intri pe net si te loghezi, si ai acolo un cos de cumparaturi si te uiti acolo la toate produsele lunii si apesi cumpara.Coletul cu toate produsele va veni in 2-3 zile.Suma de bani pe care trebuie sa o platesti, o dai la posta, trebuie sa ai buletin sau certificat de nastere.De asemenea,catalogul trebuie sa ti-l comanzi tot de pe net, de pe site. Dupa cateva luni, sau chiar dupa o luna dupa ce esti reprezentant, vor veni, cu tot cu catalogul de tine comandat, niste mostre de diferite tipuri, precum:parfumuri, rujuri, glosuri.etc.
Sper sa fii un reprezentant bun.
Imi dai si o mica fundita daca tot suntem p-aici?happy

| purplepumpkin a răspuns:

Buna! Eu sunt reprezentant Avon, sunt din Bucuresti, dar asta nu e problema, daca vrei sa te inscrii eu te voi suna si te voi indruma prin telefon, iti voi raspunde la orice intrebare, este foarte simplu!

Discounturile sunt asa (in functie de valoarea comezii): de la 120 lei pana la 289, 99 lei ai 20 % discount (15% in prima ta campanie, apoi 20%); de la 290 lei pana la 419, 99 lei ai 25% discount; de la 420 lei pana la 749, 99 lei ai 30 % discount; la comenzile de minim 750 de lei ai 40 % discount. Factura o platesti la BCR, CEC, Citibank, Posta Romana, etc. in decurs de aproximativ 14 zile de la primirea coletului. Pur si simplu mergi la ghiseu cu buletinul si factura (pe care o vei primi in colet) atasata si platesti.

Te pot inscrie ca reprezentant si te voi ajuta cu cea mai mare placere. Daca vrei sa intri in echipa mea, da-mi un e-mail la avon.delia@yahoo.com cu nume, prenume, varsta si numarul tau de telefon. Te astept!

| iolanda_4444 a răspuns:

Buna, pentru a devenii reprezentanta trebuie sa iei legatura cu un coordonator.
Numele meu este Iolanda Grama si sunt Senior Coordonator Avon si daca doresti te ajut cu cea mai mare placere.

Lasa-mi un mesaj cu o adresa de mail si ti voi trimite toate informatiile de care ai nevoie.

Daca-mi lasi si o adresa iti pot trimite pachet cu materialele de care ai nevoie pentru inceput!

Iolanda Grama
Senior Coordonator Avon
mess:iolanda_avon@yahoo.com

| Dana_Alexa_1991 a răspuns:

Eu sunt din Brasov. Iti pot trimite materiale prin posta. Daca esti interesata da add la m.al3csa si eu te pot ajuta. :*