| OSC a întrebat:

Cine imi spune ce pot sa fac sa ma ingras si sa ma opresc din cresterea in inaltime, am 1.89, 73 kg si 17 ani (baiat)?

14 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Ar trebui sa fii mandru ca ai 1.89! Altii baieti saracii, au un 1.60, ti se par tie baieti atragatori?! Nee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Nu poti sa te opresti din crescut! Poti doar sa slabesti.Cred ca la 17 ani ai o greutate foarte mare.Nu trebuie sa te ingrasi! TREBUIE SA SLABESTI! Poti incerca o dieta sau sa faci miscare.

| OSC explică (pentru anonim_4396):

Raportat la inaltime e chiar putin, cate kg am, dar o sa incep sa imi dezvolt masa musculara, poate o sa iau cateva kg in plus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OSC):

Doamne! Inaltimea e destula.Esti fata sau boy?

| OSC explică (pentru anonim_4396):

Tu n-ai inteles, eu m-am referit la greutate nu la inaltime si sunt,, boy'', daca n-ai fost atenta la intrebare unde am scris ca sunt baiat.

| StiuCeSpun a răspuns:

Salut! Uite aici cum sa te ingrasi rapid si sanatos http://lectiidesanatate.blogspot.ro/2012/06/cum-sa-te-ingrasi-rapid.html

| dianalalala a răspuns:

Omule stai calm un baiat nu e niciodata prea inaly. Eu sunt fata am 15 ani si 1.80 straight face si eu sper sa nu mai cresc ca si tine laughing dar daca vrei sa te ingrasi : 1 nu grasime manaca la fast-food iar daca vrei muchis la sala cu tine

| Maria112 a răspuns:

Pai eu cred ca esti destul de bine pentru varsta ta. Dar daca vrei sa te ingrasi ar fi bine ca sa mananci multa carne si sa nu faci multa miscare. Cred ca asta ajuta si sa nu mai cresti big grin. Funda? puppy dog eyes

| PinkCupcake a răspuns:

Cunosc un baiat care are 13 ani, 1.80 si vreo 57 kg. Si daca vrei sa te ingrasi (1-2kg) fa sport, apoi mananca mult! Succes, dar dupa parerea mea esti OK. thumbs up

| BonneLess a răspuns (pentru PinkCupcake):

Prea exagereziwinking La 13 ani 1.80, cred ca ai inventat.

| PinkCupcake a răspuns (pentru BonneLess):

Aproape, nu l-am masurat, dar... cred ca are 1.72... big grin sorry

| Kanami a răspuns:

Prietene trebuie sa te duci la doctorul de familie sa vezi daca este in regula sa fi asa d inalt la varsta ta.Si nu incerca sa te ingrasi brusc, astfel risti sa te imbolnavesti.Mananca cat poti.E posibil sa ramai la inaltimea asta, sau sa mai cresti putin pana la 18 ani, sau sa scazi in inaltime in timp.

| ananastasa a răspuns:

Las-o balta cu sportul, i-a niste vitamine (pe langa ce mananci). Sa fie intre 6 si 8 mese pe zi, bogate in proteine(carne). La cele 6-8 mese nu trebuie sa mananci mult, ci in cantitate normala. Poti manca seara poti manca dulciuri, bea sucuri. Se spune ca daca faci sport dupa ce mananci, nu se depune deci daca faci invers poate si efectul e promitator( pentru tine). Bafta!

| kilLer98 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa iti faci fgrij la 17 ani daca ai 1.89 e f. bine eu am 14 ani si am 1.90 deci...