| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum se foloseste uleiul pentru.par.eu am cumparat de la AVON tratament pentru.par cu iasomie la lavanda? stiu ca se da inainte sa folosesti samponul si balsamul de par! si nu mai stiu daca pot folosi/tratament sampon/balsam/masca? plizz

Răspuns Câştigător
| Nicole_7472 a răspuns:

Tratamentul de par depinde cat de bun e, la unele persoane da rezultate si la altele nu...merita incercat si ala de 2-3 ori poate e bun si pentru tine, dar cel mai simplu tratament pentru par care e bun pentru 90%dintre persoane e ulei de ricin pentru radacini si ulei de masline pentru varfurile firului de par,dar dupa cum am zis,nu strica sa incerci si tratamentul acela, care din cate stiu tot asa se aplica, adica direct pe firul de par fara nici o alta modificare happy

4 răspunsuri:
| Nicole_7472 a răspuns:

Uleiul se da inainte de spalare si se tine in par de la 1 la 4 ore sau intreaga noapte, dar nu cred ca iti convine sa te trezesti dimineata si sa te speli la cap cand poate trebuie sa ajungi rapid undeva, asa ca intre 1 si 4 ore e perfect, dupa asta te speli pe cap ca sa scapi de ulei si daca vrei sa iti aplici tratament pentru par o poti face fara nicio problema, nu afecteaza cu nimic uleiul ci doar iti ofera minunate beneficii daca pe langa el mai folosesti si alte produse happy

| Nicole_7472 a răspuns:

Uleiul nu trebuie incalzit, il aplici la radacina parului asa cum este el, din sticluta direct pe par

| iuliana9258 a răspuns:

Pai si cum il prepar? il incalzesc?

| iuliana9258 a răspuns:

La ulei de par am inteles.dar dai iau tratament de par? e tot aia?