| YangMin a întrebat:

Cine stie o cura de slabire pentru un copil de 12 ani?

Răspuns Câştigător
| R11 a răspuns:

Pai acum nu neaparat cura de slabire sa tii:-J eu zic mai bine '' slabire in mod natural'' adica in primul rand nu papi dupa 6 seara sau 7winking dimineata iti sugerez sa mananci cereale cu lapte (mai indicati ar fi fulgii de porumb forta ) eu ii ador mai ales cu lapte; X si papi jumate de punga pentru ca ea e micawinking apoi la gustare eu zic sa iti prepari un pahar mic de branzica dulce cu zahar vanilar.ou ma rog cum se pune in clatite ...asa la pranz iti sugerez peste facut pe gratar (pe hartie de copt) sau la cuptor si pui un strop de ulei si restul pui un pic de apa si lasi sa se faca
sau la pranz poti papa ficatei praziti cu ceapa 9asta daca iti place) sau ou cu spanac :-J ai multe chestii ffff sanatoase in afara de carne de porc di alte prostii:-J si mai incolo bei un suc delicios facut din grapefruit:X:Xiamii:X:X:X ee bun bun si spre seara 4-5 sa zicem un iaurt de fructe :X:X si apoi ca sa nu te prinsa seara cu burta goala'' lihnita de foame'' bei un ceai de musetel :* pe la 8 sau cand ai chef ca ala n-are nici macar 1 calorie rolling on the floor sa zic asalaughing bafta si fa in fiecare zi 30 min sport acasa thinking poti sa sari si coarda sau abodmene 100. mai alergi unpik pe loc. apoi iar 50 de abdomene si calculezi ca la sfarsit sa te doara abdomenulhee hee si ca sa fie SI MAI eficientlaughing) pui hartie dinaia transparenta din bucatarie ca sa transpiri mai mult in zonele in care ai mai multa grasime big hug

18 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Vezi aici:
http://www.tpu.ro/......a-slabesc/ (Am şi eu un răspuns acolo;)) )

| Parisblue a răspuns:

La 12 ani nu iti trebuie o cura de slabire,deoarece esti in crestere,dar daca chiar vrei sa slabesti,ideea ar fi sa adopti un stil de viata sanatos,ceea ce inseamna NU sucuri,NU dulciuri, NU mancare dupa ora 6, NU prajeli sau alte minunatii,multe fructe,legume, si carne fiarta, sau piept de pui pe gratar+cate jumatate d ora de sport in fiecare zi o sa te ajute!
succes!

| AnnePlatt a răspuns:

Pai daca vrei chiar o dieta eu iti recomand dieta balerina:
Ora 8:00 – 1 cafea
Ora 10:00 – 2 oua fierte
Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
Ora 16:00 – 1 mar
Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Dar,eu ti-as recomanda sa mananci tot mai sanatos:fructe,legume, salate etc. Si intr-o luna, doua vei slabi 3-4 kg.

| PinkPanther a răspuns:

Mananci sanatos, cum a zis hayleyxx, faci sport si astepti 6 asni sa termini de crescut, dupa daca inca mai te crezi grasa poti sa te apuci de o cura. deocamdata ai nevoie de mancare sanatoasa ca sa te dezvolti cum trebuie

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Nu fa tampenia asta! Vecina mea e la liceu si mama-sa a pus-o la cura de slabire de la 10 ani si acum e la inaltimea sora-mii, care are 11 ani. Tu esti in crestere, iar o cura de slabire acum te va afecta serios pe viitor. Totusi o alimentatie mai sanatoasa si putin sport pot favoriza si cresterea si aspectul, insa nu te infometa...

| Giulia_Budau_1982 a răspuns (pentru SomeBodyThatDoesNotMatter):

Dacă nu sti cum sunt copiii în ziua de azi... Critică pe oricine, oricum ar arată! Și eu am 12 ani și vreau sa slăbesc. Am înălțimea de 1, 62

| Zazu a răspuns:

Daca copilul are probleme trebuie sa mearga impreuna cu mama lui la medic.

| Mariaღ a răspuns:

Pentru un copil de 12 ani nu exista cura de slabire deoarece este in crestere si trebuie sa se hraneasca corespunzator. Daca vrea sa slabeasca trebuie sa faca sport si sa reduca dulciurile si mancarurile dupa ora 18.00. Fundita?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un nutritionist si un endocrinolog, dupa analize amanuntite.

| ShadowXxX a răspuns:

Sport si mancand mai putin si la ore fixe si des si fara multe dulciuri.

| anca28 a răspuns:

Bunaaaaaa happyuite aici o cura de slabire ca te va ajuta sa slabesti 10 kg intr-o saptamana:mic dejun-un pahar cu apa
pranz-paine prajita
cina-o slata de fructe sa legume(pe mine m-a ajutat f mult )succes!

| YangMin explică (pentru anca28):

Nu vreau sa fiu rautacioasa sau ceva de genul, dar totusi e putin cam stricta, nu crezi?
Am 14 ani, nu pot sa traiesc cu apa, paine si salata de legume.

| anca28 a răspuns (pentru YangMin):

Ei bine eu am 12 si n-am murit dar doar o saptamana dupa doar te menti

| O123a34n31324 a răspuns (pentru anca28):

Multumesc! O sa incerc

| Butnaru_Antonia_1999 a răspuns (pentru anca28):

Eu am 12 ani si vreau sa slăbesc 10 kg...Tu cat ai slăbit cu această cură de slabire?

| Ichim_Viorica_1991 a răspuns:

Bună, ma cheama Alexandra si as vrea sa slabesc. Am 12 ani si 45 de kg.Imi poate spune cineva ce trebuie sa mananc dar sa nu fie cu multe calorii sau grasimi?

| O123a34n31324 a răspuns (pentru Ichim_Viorica_1991):

Buna! Cat ai la inaltime? In functie de asta, te pot ajuta

| Mariana_Crenguta_1972 a răspuns:

Am fetita de 10 ani am facut toate analizele sint toate ok dar are 65kg, nu poate sa se abtina de la mincare ce pot face?