| Junseng a întrebat:

Cine stie o modalitate de eliminare permanenta a parului?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inca nu s-a inventat.
Chiar si dupa depilare "permanenta", corpul genereaza noi radacini de par, dn care cresc fire noi peste 3-4 luni.
Parul este o protectie naturala a corpului, iar organismul il regenereaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista modalitate de eliminare permanenta a parului.
Stiu pe cineva care a incercat toata modalitatile, si-a cumparat aparat cu laser, care nu l-a ajutat.
A facut sedinte cu laser care promit ca nu mai creste nimic, mergea lunar timp de 10 luni si dupa 2 luni de la oprire, iarasi i-a aparut par.
Din pacate, solutie nu prea exista, desii tratamentele minune sunt acolo ca sa te atraga.

| Chetys a răspuns:

Doar cu laserul se poate...