CONCURS: Cand te-ai confruntat cu caderea parului?

Perioadele de stres prelunginte, transformarile din viata noastra, schimbarile hormonale, vopsirile repetate si altele din aceleasi categorii nefaste ne influenteaza de obicei si starea de sanatate a parului, iar unul dintre cele mai frecvente simptome ca nu ne e tocmai bine e caderea parului.

Va invitam la un nou concurs cu Farmec, iar intrebarea pentru voi este: cand v-ati confruntat cu caderea parului?

Ca sa ne asiguram ca asemenea episoade nu se mai repeta, premiul este un un set de produse din gama Gerovital Plant Tratament, ce contine un Sampon Anticadere si Ser Anticadere.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie, iar apoi premiem cel mai bun raspuns. Mult succes!

116 răspunsuri:
| SMOT a răspuns:

Dupa ce am lucrat un an intreg fara concediu, am stat in zone cu mult praf si zgomot.Am inceput sa ma tund mai des si scurt, sper sa se mai incetineasca ritmul caderii.Doar nu o sa-mi pun peruca...

| Traian_Anton_1979 a răspuns:

Dupa ce m-am insurat...

| Bors_Ioan_1966 a răspuns:

Timpul cat am activat ca militar (peste undeceniu) si majoritatea timpului aveam capul acoperit...fie vara iarna, intemperii e.t, c.

| basler a răspuns:

Ma spal mai rar pe par si am obervat ca nu mai incade

| oldwitch a răspuns:

Dupa implinirea varstei de 40 de anii, poezia s-a schimbat pentru mine: din 'pe umeri pletele-i curg rau' in ''adio, pica frunza"; mda, toamna vietii este si ea insotita de desfrunziri, capilare in cazul femeilor ca mine; m-am tuns, am apelat la 'n' tratamente, iar m-am tuns: greu! Imi vine sa pun semnalizatoare prin casa: 'Atentie, cade par!'In rest: matura, aspirator, chica in involutie, lume optimista, domnule!

| carmenis a răspuns:

Datorita vopsirii parului in nuante diferite, am ajuns sa observ o sensibilitate a firului de par care se rupe la cea mai mica atingere.

| Vasilescu_Ionel-Cornel_1974 a răspuns:

Cand sunt stresat mai cade dar deocamdata e bine.

| munaaa a răspuns:

Dupa ce am nascut

| Georgescu_Mihaela_1980 a răspuns:

Waw,chiar azi m-am uitat in Cora la gama Gerovital, produse pentru caderea parului, si sincer nu am stiut ce sa iau.Problemele cu caderea parului au inceput inca din prima luna de sarcina.In varfului capului mi s-a rarit parul, iar cand am fost la medicul dermatolog mi-a recomandat o alifie, dar avea un ingredient, nu mai stiu cum se numea, care nu era recomandat in perioada sarcinii.Si nu am comandat-o.se facea comanda in farmacie.Problema s-a agravat pe masura ce au trecut lunile de sarcina, si s-a rarit parul si la spate. Dupa ce am nascut, iarasi nu am putut folosi nimic, sa nu treaca in laptele matern.Acuma,ca am terminat cu alaptarea sunt in cautare de produse pentru parul meu, care sper sa isi revina, sau macar cel care il am sa nu mai cada, ca el se regenereaza.

| Iuly_Mili_1976 a răspuns:

De regula, in sesiuni, cand eram stresata la maxim sau cand trebuia sa fac fata unor provocari care pareau ca ma depasesc la prima vedere

| Cojocariu_Victor_1969 a răspuns:

Nu am avut pana acum asa mari pierderi de materie paroasa!

| SERONO a răspuns:

In special, iarna!

| BB3491687 a răspuns:

Cand am folosit produse de mai slaba calitate, necertificate medical.

| alina1044 a răspuns:

Perioada sarcinii este una frumoasa, dar si cu multe probleme "dupa". Una dintre ele a fost caderea parului, dar privind in urma eu zic ca a meritat "sacrificiul" laughing)

| ionm2001 a răspuns:

In jurul varstei de 40 ani

| gheorghebleotu a răspuns:

M-am conftruntat cu caderea parului, atunci cand am avut imunitatea scazuta si am facut radioterapie.

| FEDATU a răspuns:

Din fericire am descoperit acest produs la un maazin naturist, am inceput sa-l folosesc dupa fiecare spalare, si efectul nu a intirziat.Nu mai am probleme!

| freddie a răspuns:

Pe la 30 de ani

| Aluculesei_Brindusa_1967 a răspuns:

In general cand sunt foarte stresata am mare problema cu cadearea parului.

| alexfb a răspuns:

Am inceput sa pierd din podoaba capilara in momentul in care am ajuns la 20 ani. Nu cantitati excesive dar suficient incat sa incep sa ma ingrijorez. Acum, 5 ani mai tarziu si multe sampoane incercate, am reusit sa reduc aceste pierderi. Momentan sunt fericit si ma duc cu mandrie la frizer.

| Aurora_Cimpoi_1969 a răspuns:

In fiecare primavara si spre toamna ma confrunt cu aceasta problema a caderii parului ...mai mult decat normal

| Nichita_Crystyna_1988 a răspuns:

Imi cade parul mai mult primavara.In rrst nu am probleme deloc.

| Oltean_Otilia_1989 a răspuns:

Tot timpul ma confrunt cu aceasta problema dar cand sunt stresata aceasta problema e deja exagerata!

| Nicolae_Popescu_1977 a răspuns:

Nu stiu cand m-am confruntat cu caderea parului dar stiu sensatia neplacuta cana aveam 30 de ani si au inceput sa apara primele fire albe de par si pe care efectiv le smulgeam refuzand sa cred ca au aparut, primele semne de caderea parului au aparut dupa 40 de ani, nu f mult. putin in fata, dar suficient sa inteleg procesul ireverisil al caderii, dar poate produsele voastre ma vor ajuta sa nu mai cheleschappy. Multumesc!

| Daliu_Monica_1979 a răspuns:

Dupa prima sarcina parul mi-a cazut destul de mult, iar dupa cea de-a doua si mai tare, dar cu tratamente si suplimente alimentare am reusit sa tin procesul in frau.

| Koora_Ruxandra_1992 a răspuns:

Este o problema permanenta in viata mea, care insa s-a accentuat dupa ce am inceput sa-mi vopsesc parul. Acesta a devenit mai dificil de aranjat asa ca a trebuit sa apelez la o placa pentru a-mi intinde parul aproape zilnic. Am facut cateva tratamente de-a lungul timpului, care au dat rezultate temporare si dupa scurt timp, problema a revenit.

| Meys_Jbr_1991 a răspuns:

In sesiune happy

| Bejan_Nicoleta_1975 a răspuns:

M-am confruntat cu caderea parului la aproximativ 8 luni dupa nasterea celui de-al doilea copil al meu.Il nascusem pe primul baietel si, fiind prematur, l-am alaptat intensiv(adica pauza 1 ora-1ora jumate intre alaptari) in primele 2 luni; apoi am rarit si cand avea 8 luni am ramas din nou insarcinata si l-am facut pe al doilea dupa 7 luni de sarcina(tot prematur).Ma trezeam uneori alaptand cate un copil la fiecare san.Am rezistat cu parul in cap(eroic, zic eu)si, cam dupa ce am inceput diversificarea la al doilea a inceput incet, incet sa imi cedeze podoaba capilara.

| Madalina_Ureche_1973 a răspuns:

Pe vremea cand aveam vreo 20 de ani, probabil din cauza ca eram prea indragostita...tongue, dar am rezolvat rapid problema, am folosit o lotiune Gerovital care intarzia caderea parului, drept urmare, cand m-am aruncat cu parasuta, am cazut de la 100 de metri si dupa 5 minute a ajuns si parul meu...

| MARY1982 a răspuns:

Din pacate zilnic ma confrunt cu caderea parului, am facut analize, tratament si dupa 3 luni de tratament ma opresc si cade din nou in cantitati mari, la spalare, la periaj, de vreo 4 ani zilnic imi cade parul mult.