CONCURS: Cand te-ai confruntat cu caderea parului?

Perioadele de stres prelunginte, transformarile din viata noastra, schimbarile hormonale, vopsirile repetate si altele din aceleasi categorii nefaste ne influenteaza de obicei si starea de sanatate a parului, iar unul dintre cele mai frecvente simptome ca nu ne e tocmai bine e caderea parului.

Va invitam la un nou concurs cu Farmec, iar intrebarea pentru voi este: cand v-ati confruntat cu caderea parului?

Ca sa ne asiguram ca asemenea episoade nu se mai repeta, premiul este un un set de produse din gama Gerovital Plant Tratament, ce contine un Sampon Anticadere si Ser Anticadere.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie, iar apoi premiem cel mai bun raspuns. Mult succes!

116 răspunsuri:
| RalucaEne a răspuns:

M-am confruntat cu caderea parului in 2012 cand am trecut printr-o perioada grea si stresanta pe plan personal.

| chrissa79 a răspuns:

In perioadele in care eram foarte stresata

| Luca_Mihaela_1977 a răspuns:

In general in preajma examenelor, insa acum chiar trec printr-o perioada urata in toate domeniile vietii: personal, profesional, care implica si planul financiar care si-a pus amprenta asupra sanatatii mele. In ultimul timp la fiecare spalare a parului si la fiecare periere a lui, pentru ca am parul nu chiar lung, mediu, raman cu cate un smoc de par in perie, ceea ce ma nelinisteste.

| CristeaDianna a răspuns:

Nu am mari probleme cu caderea parului, dar uneori observ acest lucru cand il spal.De aceea as vrea acest tratament, pentru a preveni caderea parului in timp.

| gyongyka a răspuns:

Avand in vedere ca am par cu fire subtire, nu tocmai ma bucur cand vine toamna sau primavara, ca in aceasta perioada imi cade foarte mult parul.

| AWaters a răspuns:

Cand ma aflu intr-o perioada stresanta atunci parca naparlesc big grin Ultima data s-a intamplat cand am dat bacul, iar anul acesta dau licenta ceea ce inseamna inca o tura de "naparleala" happy

| Mari_Mari_1981 a răspuns:

Ma confrunt dintotdeauna cu caderea parului datorita poluarii si stresului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, eu ma confrunt cu aceasta problema mai mereu, am incercat diverse remedii, dar nu pare sa functioneze nimic. Totusi, caderea parului s-a intensificat in preajma perioadei de sustinere a licentei... A fost un chin, o adevarata dereglare, si foarte mult stres, de unde si inrautatirea situatiei.

| Mariana_Ramona_Boar_1971 a răspuns:

Chiar acum ma confrunt cu aceasta problema, si urmez un tratament de regenerare tot gerovital.Mi-ar prinde bine si acest set gerovital!

| pepalaura a răspuns:

M-am confruntat cu caderea parului dupa ce am inceput sa ma vopsesc.Ideea e ca nu pot renunta la vopsit, mereu am nevoie de cate o reinprospatare a look-ului...Produsele din gama Gerovital le-am mai folosit si am fost foarte multumita de ele...happyDoar ca trebuie folosite mai mereu (sau macar o perioada lunga de timp) pentru a da rezultate

| claudiaoo a răspuns:

Vara aceasta a fost ultima data cand m-am confruntat cu caderea parului, desi pana acum observam doar primavara sau toamna ca aveam aceasta problema. De la o colega am aflat de samponul anticadere si serul anticadere de la Gerovital Plant Tratament si in disperare de cauza mi-am zis sa incerc si aceste produse. De atunci le folosesc cu regularitate, am incredere in aceste produse si le recomand. Stiu ca functioneaza asa ca raman fidela acestor produse.

| rocksy90 a răspuns:

Chiar in aceasta perioada sad

| Stancu_Adriana-Florina_1986 a răspuns:

Pierderea unui anumit numar de fire de par in fiecare zi stiu ca este un lucru absolut normal. Dar ca sa ma fac cand vad cum peria de par ramane plina, plina cu par, cum hainele trebuie curatate de firele de par ce cad cu nemiluita? In ultimul timp am trecut destul de des prin astfel de episoade si totul se trage, in cazul meu, de la stresul acumulat mai ales in perioada sesiunilor de examene de la facultate. O alta perioada in care podoaba capilara a avut de suferit prin pierderea firelor a fost aceea cand eram insarcinata. Schimbarile hormonale petrecute in organismul meu si-au spus cuvantul. Si pentru ca n-am vrut sa fac rau cumva copilului, folosind cine-stie-ce suplimente nutritive pentru stoparea caderii parului, am preferat sa las sa treaca de la sine... Uite, daca as fi stiut de samponul acesta!

| Stefan_Nadia_Irina_1977 a răspuns:

Cand am folosit un sampon de proasta calitate

| RobertoA a răspuns:

Tot timpul

| Dragomir_Cornelia_1985 a răspuns:

Intotdeauna toamna sau in perioadele de stress major

| popikaoana a răspuns:

Ma confrunt cu caderea parului in perioadele stresante, cum ar fi examenele. Prima data cand am observat asta a fost cand am avut examenul de bacalaureat si m-am straduit fooarte mult sa obtin notele maxime. Acum sunt la master si in fiecare sesiune stiu la ce sa ma astept:caderea parului, acnee...

| 8mariastar a răspuns:

Imi cade parul atunci cand nu ma spal pe cap o durata lunga de timp sau atunci cand sunt stresata sau obosita.La mine foarte rar daca il ingrijesc.

| Petrovici_Crina_1995 a răspuns:

Ma confrunt cu aceasta problema inca de cand am inceput liceul... Nu stiu ce sa fac. M-am dat si cu gaz lampant. laughing

| goleanuanisoara a răspuns:

M-am confruntat cu aceasta problema dupa nasterea copilului si in situatii de stress (decese in familie).Am trecut cu greu peste acest necaz, am folosit plante de leac si unele cosmetice si medicamente.

| EmoKidx a răspuns:

Inca nu s-a intamplat si sper sa nu se intample niciodata.

| claudia1976 a răspuns:

Iarna trecuta am avut mari probleme cu parul.De atunci folosesc doar produse Gerovital, iar parul meu si-a recapatat sanatatea.

| Paul_Costin_1978 a răspuns:

De eva timp, mai exact 3-4 ani

| iuliaiulia95 a răspuns:

Eu ma confrunt cu aceasta problema primavara si toamna, am auzit ca e normal asa. eu un fel de "naparlire" laughing chestia e ca toamna asta nu s-a mai oprit aceasta cadere, cade foarte mult si a inceput sa se si ingrase mai repede. credeti-ma am incercat toate solutiile posibile si sunt foarte consecventa, adica nu am abandonat daca am vazut ca nu dau roade dupa 2-3 saptamani. N-A mers nici cu Revalid, nici cu masca aceea cu ricin, nici cu toate solutiile de par posibile, inclusiv cu cele profesionale, de la firme renumite. O groaza de bani si chin. Iau regulat complex antioxidant care contine A+C+E, si tot nimic. Nu e vorba de ceva ereditar, ai mei au niste "coame"... De vopsit nu ma mai vopsesc de vreun an, deci am mai eliminat o cauza. Folosesc balsam colorant, dara amoniac si alte substante care ar putea ataca. Ce sa mai fac? In afara de mers la dermatolog? Nu am matreata, parul e lucios, firul sanatos. Doar radacina e putreda... laughing

| Olteanu_Constantin_Lucian_1978 a răspuns:

A fost destul de devreme. aveam 25-26 de ani cand am observat ca incepe "sa se uneasca fruntea cu ceafa". happyo singura data am incercat sa opresc asta si nu am reusit, bineinteles si de atunci m-am lasat pagubas.

| loghincorina a răspuns:

Cind mi-am schimbat resedinta, din Bucuresti la Iasi!

| Posteuca_Irina_1989 a răspuns:

De cateva luni, dar pentru ca nu am reusit sa scap de problema am decis sa ma tund, se pare k nici asta nu a fost o solutie

| Sasarman_Amalia_1972 a răspuns:

Am avut intotdeauna un par frumos si nu as fi crezut ca voi ajunge sa ma ingrijoreze vre-odata caderea lui...Dar iata ca o data cu mult dorita sarcina au inceput sa apara si efectele secundare: m-am ales cu o boala endocrina autoimuna care are ca simptome si caderea parului. Urmez constiincios tratamentul medicamentos specific, dar problema parului inca nu s-a rezolvat... poate ca "Gerovital" ma va ajuta.

| ArinaG a răspuns:

Bineinteles ca si eu am probleme cu podoaba capilara, mai ales cu caderea parului.In fiecare zi ma confrunt cu aceasta problema.Fiind adolescenta si avand numerosi factori care duc la aceasta problema(placa de par, sampoane care nu merg cu tipul meu de par, perie prea rigida, poluarea din aer, fel si fel de substante chimice pentru volum, stralucire, indreptare, miros placut) am surprinza ca in fiecare zi sa mai pierd din par.De asemenea, schimbarile de anotimp si mancarea pregatita in fast-fooduri pe care o consum isi pune amprenta si pe parul meu.

| Duucu a răspuns:

Vara trecută, m-am trezit într-o dimineață și am găsit pe pernă mai multe fire de păr.M-am speriat pe moment, și timp de o săptămănă firele de păr nu voiau să mai locuiască pe cap.Nu am mai mers la vreun medic și am căutat niște sfaturi pe net, însă mai tărziu am fost la farmacie, unde mi-au recomandat Gerovital.L-am folosit fără balsam, dar a funcționat.Mai tărziu am mai avut mici momente de cădere în care îl mai foloseam, și de asemenea dădea roade.