CONCURS: Cand te-ai confruntat cu caderea parului?

Perioadele de stres prelunginte, transformarile din viata noastra, schimbarile hormonale, vopsirile repetate si altele din aceleasi categorii nefaste ne influenteaza de obicei si starea de sanatate a parului, iar unul dintre cele mai frecvente simptome ca nu ne e tocmai bine e caderea parului.

Va invitam la un nou concurs cu Farmec, iar intrebarea pentru voi este: cand v-ati confruntat cu caderea parului?

Ca sa ne asiguram ca asemenea episoade nu se mai repeta, premiul este un un set de produse din gama Gerovital Plant Tratament, ce contine un Sampon Anticadere si Ser Anticadere.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie, iar apoi premiem cel mai bun raspuns. Mult succes!

116 răspunsuri:
| Daliu_Monica_1979 a răspuns:

Dupa prima sarcina parul mi-a cazut destul de mult, iar dupa cea de-a doua si mai tare, dar cu tratamente si suplimente alimentare am reusit sa tin procesul in frau.

| SMOT a răspuns:

Dupa ce am lucrat un an intreg fara concediu, am stat in zone cu mult praf si zgomot.Am inceput sa ma tund mai des si scurt, sper sa se mai incetineasca ritmul caderii.Doar nu o sa-mi pun peruca...

| basler a răspuns:

Ma spal mai rar pe par si am obervat ca nu mai incade

| munaaa a răspuns:

Dupa ce am nascut

| Aluculesei_Brindusa_1967 a răspuns:

In general cand sunt foarte stresata am mare problema cu cadearea parului.

| chrissa79 a răspuns:

In perioadele in care eram foarte stresata

| popikaoana a răspuns:

Ma confrunt cu caderea parului in perioadele stresante, cum ar fi examenele. Prima data cand am observat asta a fost cand am avut examenul de bacalaureat si m-am straduit fooarte mult sa obtin notele maxime. Acum sunt la master si in fiecare sesiune stiu la ce sa ma astept:caderea parului, acnee...

| SERONO a răspuns:

In special, iarna!

| Olteanu_Constantin_Lucian_1978 a răspuns:

A fost destul de devreme. aveam 25-26 de ani cand am observat ca incepe "sa se uneasca fruntea cu ceafa". happyo singura data am incercat sa opresc asta si nu am reusit, bineinteles si de atunci m-am lasat pagubas.

| BB3491687 a răspuns:

Cand am folosit produse de mai slaba calitate, necertificate medical.

| Bejan_Nicoleta_1975 a răspuns:

M-am confruntat cu caderea parului la aproximativ 8 luni dupa nasterea celui de-al doilea copil al meu.Il nascusem pe primul baietel si, fiind prematur, l-am alaptat intensiv(adica pauza 1 ora-1ora jumate intre alaptari) in primele 2 luni; apoi am rarit si cand avea 8 luni am ramas din nou insarcinata si l-am facut pe al doilea dupa 7 luni de sarcina(tot prematur).Ma trezeam uneori alaptand cate un copil la fiecare san.Am rezistat cu parul in cap(eroic, zic eu)si, cam dupa ce am inceput diversificarea la al doilea a inceput incet, incet sa imi cedeze podoaba capilara.

| Caprioru_Ralu_1992 a răspuns:

Pe perioada sarcinii si mai ales dupa nastere!

| Iuly_Mili_1976 a răspuns:

De regula, in sesiuni, cand eram stresata la maxim sau cand trebuia sa fac fata unor provocari care pareau ca ma depasesc la prima vedere

| MARY1982 a răspuns:

Din pacate zilnic ma confrunt cu caderea parului, am facut analize, tratament si dupa 3 luni de tratament ma opresc si cade din nou in cantitati mari, la spalare, la periaj, de vreo 4 ani zilnic imi cade parul mult.

| Mariana_Ramona_Boar_1971 a răspuns:

Chiar acum ma confrunt cu aceasta problema, si urmez un tratament de regenerare tot gerovital.Mi-ar prinde bine si acest set gerovital!

| pepalaura a răspuns:

M-am confruntat cu caderea parului dupa ce am inceput sa ma vopsesc.Ideea e ca nu pot renunta la vopsit, mereu am nevoie de cate o reinprospatare a look-ului...Produsele din gama Gerovital le-am mai folosit si am fost foarte multumita de ele...happyDoar ca trebuie folosite mai mereu (sau macar o perioada lunga de timp) pentru a da rezultate

| claudiaoo a răspuns:

Vara aceasta a fost ultima data cand m-am confruntat cu caderea parului, desi pana acum observam doar primavara sau toamna ca aveam aceasta problema. De la o colega am aflat de samponul anticadere si serul anticadere de la Gerovital Plant Tratament si in disperare de cauza mi-am zis sa incerc si aceste produse. De atunci le folosesc cu regularitate, am incredere in aceste produse si le recomand. Stiu ca functioneaza asa ca raman fidela acestor produse.

| alinadalina1979 a răspuns:

Dupa ce am nascut, mi-a cazut parul ingrozitor. In final m-am tuns. Acum in urma concursului poate voi castiga un Set Gerovital de produse impotriva caderii parului si-mi voi racapata poboaba capilara.

| Agache_Nicoleta_1976 a răspuns:

Mi se mai intampla dupa vopsire, dar in in general nu am probleme.

| Ioana_Flory_1993 a răspuns:

Normal. mai ales acum toamna. mai incetinesc caderea parului cu masca, e mai bine.

| RoxanaMotas a răspuns:

Dupa ce am inceput sa imi vopsesc parul

| irinao a răspuns:

Ma confrunt dintotdeauna cu aceasta problema si mi se pare ca niciunul din tratamentele incercate nu a avut efectul dorit.

| Traian_Anton_1979 a răspuns:

Dupa ce m-am insurat...

| ionm2001 a răspuns:

In jurul varstei de 40 ani

| iuliaiulia95 a răspuns:

Eu ma confrunt cu aceasta problema primavara si toamna, am auzit ca e normal asa. eu un fel de "naparlire" laughing chestia e ca toamna asta nu s-a mai oprit aceasta cadere, cade foarte mult si a inceput sa se si ingrase mai repede. credeti-ma am incercat toate solutiile posibile si sunt foarte consecventa, adica nu am abandonat daca am vazut ca nu dau roade dupa 2-3 saptamani. N-A mers nici cu Revalid, nici cu masca aceea cu ricin, nici cu toate solutiile de par posibile, inclusiv cu cele profesionale, de la firme renumite. O groaza de bani si chin. Iau regulat complex antioxidant care contine A+C+E, si tot nimic. Nu e vorba de ceva ereditar, ai mei au niste "coame"... De vopsit nu ma mai vopsesc de vreun an, deci am mai eliminat o cauza. Folosesc balsam colorant, dara amoniac si alte substante care ar putea ataca. Ce sa mai fac? In afara de mers la dermatolog? Nu am matreata, parul e lucios, firul sanatos. Doar radacina e putreda... laughing

| Georgescu_Mihaela_1980 a răspuns:

Waw,chiar azi m-am uitat in Cora la gama Gerovital, produse pentru caderea parului, si sincer nu am stiut ce sa iau.Problemele cu caderea parului au inceput inca din prima luna de sarcina.In varfului capului mi s-a rarit parul, iar cand am fost la medicul dermatolog mi-a recomandat o alifie, dar avea un ingredient, nu mai stiu cum se numea, care nu era recomandat in perioada sarcinii.Si nu am comandat-o.se facea comanda in farmacie.Problema s-a agravat pe masura ce au trecut lunile de sarcina, si s-a rarit parul si la spate. Dupa ce am nascut, iarasi nu am putut folosi nimic, sa nu treaca in laptele matern.Acuma,ca am terminat cu alaptarea sunt in cautare de produse pentru parul meu, care sper sa isi revina, sau macar cel care il am sa nu mai cada, ca el se regenereaza.

| Cojocariu_Victor_1969 a răspuns:

Nu am avut pana acum asa mari pierderi de materie paroasa!

| Roxana_Snaider_1979 a răspuns:

In perioadele stresante

| Lucretia_Soltuz_1973 a răspuns:

In perioadele de stres maxim

| gheorghebleotu a răspuns:

M-am conftruntat cu caderea parului, atunci cand am avut imunitatea scazuta si am facut radioterapie.