| geanina3 a întrebat:

Creme pentru cosuri! funda (si cu cateva explicatii)

Răspuns Câştigător
| DirtyDancer a răspuns:

Pai, este o spuma destul de buna de la AVON se numeste PurePorefection, cu actiunea bambusului, pentru curatare mai sunt si cremele de la Clean & Clear, dar nu o sa iti dispara total cosurile, insa poti combina cu remedii naturiste recunoscute, cum ar fi :amesteca o lingura de tarate de grau, pe care le gasesti la plafar cu doua linguri de lapte, fa-ti o masca si dupa 5 minute freaca usor fata.clateste cu apa calda, si vei vedea rezultatul.

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Pure skin Oriflame - sunt reprezentant daca vrei

| Eღilia62 a răspuns:

Skinoren.

| alice014 a răspuns:

Poti sa incerci produsul asta: http://fl1.shopmania.org/......779644.jpg (cel din poza) de la Avon. Usuca cosurile. In o zi-doua se usuca si dispar. Adica impuritatile 'cad' de acolo cu totul. Ma rog. Am avut o data rabdarea sa astept sa isi faca efectul (eu nu suport sa nu imi storc cosurile, desi nu e corect :D) si... ma rog. E o crema buna :).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineryt e cel mai bun impotriva cosurilor, costa 30 lei si il gasesti la farmacie si il folosesti cam 6 luni sau mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recomand cremele in tratarea cosurilor,nu vor fi eficiente in unele cazuri.Cel mai bun tratamenta pe care l-am folosit si am fost multumita de el de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)a fost Zineryt(o lotiune antiacneica foarte puternica).Nu prea sunt multe exlicatii de dat; se aplica o data sau de doua ori pe zi, pe fata curata: seara, inainte de culcare si-l lasi sa actioneze pana dimineata si-l aplici si dimineata(in cazul in care problemele sunt serioase)si-l lasi sa actioneze minimum 4 ore. Daca nu este vorba de probleme serioase, il poti folosi doar o data pe zi; seara, inainte de culcare.Se gaseste la farmacii si pretul este intre 30-35 de lei(eu am dat 32 de lei ultima data).In rest, nu te spala pe fata de mai mult de 3 ori pe zi si foloseste sapun solid dove sau un sapun lichid(de preferat tot dove; sunt mai blande cu pielea decat sapunurile obisnuite). Primele rezultate se vor vedea intr-o saptamana. Daca-ti doresti sa incerci Zineryt-ul,fa mai intai o vizita la medicul dermatolog pentru a te asigura ca este totul in regula daca-l folosesti, in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine, lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor.Numai bine.