| larkinndy a întrebat:

Salut! Spuneti-mi niste creme pentru acnee si cosuri, ca de cateva zile in apar niste cosuri nasoale...si nu le mai suport...HELP ME!

17 răspunsuri:
| Andreeagen a răspuns:

Zinerit si alifie de galbenele, dar nu umbla la eletongue asta e cel mai important.

| kitty_8919 a răspuns:

Este o crema, nu este speciala pentru cosur, este pentru pete si mai multe, dar mie chiar imi trec cosurile de la ea, se numeste Floucinolon, e buna.

| Bixelle a răspuns:

Zineryt pentru cosuri

| ejaxz a răspuns:

Eu iti sugerez sa mergi la farmacie veterinara si sa ceri alifie pentru ugerul vacii.
Crede-ma, e ieftina (3-4 lei) si foarte, foarte buna. Le usuca in maxim 1 noapte.Trebuie sa o folosesti noaptea. O daipe cosuri si le usuca.Nu are miros, are o culoare galbena si nu e gretoasa crede-ma.Plus ca e foarte buna.

Crede-ma pe cuvant, incearca, eu anul trecut am folosit-o cam 1 luna si mi sa curatat fata.Acum am un ten perfect. Crede-ma.

| CiuFix s.a luat de pokemoneala a răspuns:

SJi au am cosuri pe fata...eu ma dau cu Lara(sau ceva de genu)... si imi merge bine...adica nu prea mai am multe cosuri... sper sa te ajute raspunsul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zynerit e bun, dar sa ti-l dea cu reteta de la medic. E cam puternic si cam scump in unele farmacii.

Skinoren mai e bun, e pentru persoanele cu ten mixt, care nu au probleme constante, nu au acnee, doar 1-2 cosuri.

Garnier pure e super, e chiar perfect daca folosesti tot setul, dar si ala te poate ajunge cam mult.

Crema de galbenele e foarte buna, pentru acnee.

Fa`-ti saptamanal, sau la 2 saptamani o masca cu argila si lamaie. Eu fac acest lucru si nu am probleme cu cosurile [inainte, chiar daca nu aveam constant, imi apareau uneori niste cosuri de care imi venea sa fug]

Hemel for heels e cel pe care`l recomand cel mai mult. Chiar daca este crema de calcaie, eu o folosesc seara inainte de culcare. Punctez exact pe cos, iar dimineata este aproape inexistent. Ma mai dau dimineata o data, iar dupa amiaza, cand ies afara, nu am cosuri.

Missdot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clearasil 3 in 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca, cosurile...sunt problema cea mai mare a persoanelor, bineinteles a persoanelor care se confrunta cu ele.crede`ma ca eu pana la varsta de 13 ani nu am avut nici macar cea mai mica bubita pe fata... iar spre surpinderea mea deodata,,, in foarte scurt timp fata mea era plina de cosuri.am incercat diferite creme recomandate de specialisti si alte prostii,,, insa nimic nu ma ajutat.probabil apar si din cauza varstei sau probabil apar din cauza faptului ca nu avem o alimentatie sanatoasa.sincer iti recomand sa vizitezi cosmeticiana(pentru punctele negre). iar pentru cosuri crede-ma ca am o prietena care a mers la cosmeticiana, a cheltuit destul de multi banuti.insa nici in ziua de astazi dupa un an, ea nu a mai avut problema cu cosurile, iar la cosmeticiana a fost o singura sedinta timp in care ia aplicat cateva produse,.,, creme etc, si apoi fata ei sia revenit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tympols

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skinoren unguent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerit e bun pentru ducerea punctelor negre de pe fata si pentru cosuri.Se gaseste la farmacie>este parerea mea cristinica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smooderm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mibazon ce numeste unguentul pentru vacute, dar pentru fata e super bun... si f ieftin, iti face fata de portelan,, pune-l seara si lasa- l sa actioneze... o sa scapi de cosuri.

| stefanbal1_2572 a răspuns:

Brevoxyl e foarte buna, e facuta in Anglia si o gasesti in farmacii.

| Marya_5619 a răspuns:

Cel mai bun pentru acnee este carbunelewinking.

| codrutzapryntz3ssyta a răspuns:

Eu folosesc o crema numita SPIRULInA este foarte buna costa 8LEI de la farmacie...