| eveteiubeste a întrebat:

Cu ce as putea sa ma imbrac de revelion si craciun ceva mai sexy?

Răspuns Câştigător
| Fllorentina a răspuns:

Ca sa fi frumoasa nu trebuie sa fi sexy.
Trebuie sa te imbraci adecvat, nu sa iesi in evidentza prin ceva foarte naspa. Sa zicem ca te imbraci intr-o fustita scurta nu stiu ce, mulata etc si iti eie cizme cu blanita sau nu stiu ce. Arata mega aiurea, este inestetic, baietii se vor uita doar la "ROCHITA CEA MULATA ". Am zis ca este inestetic deoarece cizmele cu blanita merg doar iarna, iar rochita doar vara. Daca vrei iarna doar cv special de iarna. Ma rog daca sa imbracat o fata asa... toata lumea crede ca ii fain, dar din pacate nu este asa :P

Eu zic sa incerci cv de genu:

1.http://hainetari.com/wp-content/uploads/2010/10/rochii_de_iarna.jpg

2. http://hainetari.com/wp-content/uploads/2010/10/rochii_cu_imprimeuri.jpg

3.http://www.google.ro/......tp?/imgres ( dar bine inteles cu pantaloni )

SI depinde de localul unde mergi, daca mergi la un restaurant iti trebuie o rochie eleganta... daca esti acasa poti ceva normal cm ti-am aratat mai sus. Daca mergi intr-un local cu prietenii gen Club, te poti imbraca cu cizme cu toc, pantaloni de blugi sau ceva mai fain si sigur gasesti tu cv o bluza care sa se asorteze :D

bafta:*

6 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Rochia este alegerea cea mai buna pentru astfel de evenimente! Incearca :http://www.rochiirochitesifustite.ro/rochiidecocktail sau http://www.rochiirochitesifustite.ro/rochiideseara si pantofi : http://toctocincaltaminte.blogspot.com/! Sarbatori fericite!

| push2gl a răspuns:

Incearca in Craciunita

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna! Ce-ai spune sa ai un venit suplimentar?Id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com ,iti pot da mai multe detalii

| Ancky a răspuns:

Recomand urmatorul magazin cu haine Bershka. Se numeste Miau Miau. Preturile sunt foarte bune de la 10 lei pana la 90 lei. Aveti linkul mai jos. http://www.facebook.com/MiauMiauSale

| zuzzuu a răspuns:

O rochie fina, din dantela, alba, crem sau roz pal, te va face sa te simti ca o printesa. Nici nu este nevoie de o croiala sofisticata. Poti alege un model clasic, pe corp, cu bretele sau fara. Vei atrage prin eleganta, acest lucru este sigur.
iti recomand sa te asortezi cu o bratara din cristal de stanca. Va fi cireasa de pe tort! Nu este nevoie sa te incarci cu accesorii, o astfel de bratara este tot ceea ce ai nevoie pentru a fi dulce si seducatoare.In club
O pereche de pantaloni din latex cu o bluza pana peste solduri sau cu o rochie ultra-scurta, vaporoasa este varianta cea mai hot pentru o noapte in club. Neaparat ai nevoie de tocuri inalte si un machiaj extravagant! Aplica mascara pentru volum, iar pentru un efect dramatic incerca genele false. Fa-ti cateva bucle lejere si let the party begin!

La restaurant
Pentru ca vorbim despre un cadru select, cea mai buna alegere este o rochie. Abia acum incep dilemele. In functie de conformatie, alegi lungimea si croiul sau. Daca esti o fire careia ii place sa danseze, nu te incurca in rochii pana in pamant. Picioarele frumoase merita aratate, iar cele cu gambe pronuntate sau genunchi robusti â€" mascati sub o rochie trei sferturi. Rochia mulata sta bine pe un corp perfect proportionat. Daca ai solduri proeminente, aripioare sau burtica, mergi pe o rochie vaporoasa, poate una care sa puna accent pe decolteu.

Pentru ca 90% dintre cele care vor veni la petrecere vor purta rochie neagra, iti sugerez sa incerci ceva diferit! In functie de culoarea care te avantajeaza, alege rosu, verde, auriu, mov, jocuri de culori si de forme.

Va fi lumina din plin, de aceea nu opta pentru un machiaj greoi! Prea mult negru si o masca in loc de fond de ten vor iesi urat in evidenta. Mergi pe tonuri discrete de fard si o coafura delicata. Un coc lejer arata elegant si te scapa de ticul obsesiv de a-ti trece mana prin par.

La munte
In cabana, in jurul sobei, o rochie glam este ca nuca in perete. Incearca o rochie din lana pe gat si cu maneci scurte insotita de un dres opac si o pereche de ugg cardy - merg perfect cu o cana de vin fiert in mana! Parul tinut intr-o bentita, gloss pentru buze natural, putina mascara si lista este completa.

Fa-te frumoasa si danseaza pana in zori, doar nu vrei sa incepi 2009 posomorata si fara chef de viata! Stii ce se zice: cum petreci de Anul Nou, asa o duci tot anul!

| zuzzuu a răspuns:

In club
O pereche de pantaloni din latex cu o bluza pana peste solduri sau cu o rochie ultra-scurta, vaporoasa este varianta cea mai hot pentru o noapte in club. Neaparat ai nevoie de tocuri inalte si un machiaj extravagant! Aplica mascara pentru volum, iar pentru un efect dramatic incerca genele false. Fa-ti cateva bucle lejere si let the party begin!

La restaurant
Pentru ca vorbim despre un cadru select, cea mai buna alegere este o rochie. Abia acum incep dilemele. In functie de conformatie, alegi lungimea si croiul sau. Daca esti o fire careia ii place sa danseze, nu te incurca in rochii pana in pamant. Picioarele frumoase merita aratate, iar cele cu gambe pronuntate sau genunchi robusti â€" mascati sub o rochie trei sferturi. Rochia mulata sta bine pe un corp perfect proportionat. Daca ai solduri proeminente, aripioare sau burtica, mergi pe o rochie vaporoasa, poate una care sa puna accent pe decolteu.

Pentru ca 90% dintre cele care vor veni la petrecere vor purta rochie neagra, iti sugerez sa incerci ceva diferit! In functie de culoarea care te avantajeaza, alege rosu, verde, auriu, mov, jocuri de culori si de forme.

Va fi lumina din plin, de aceea nu opta pentru un machiaj greoi! Prea mult negru si o masca in loc de fond de ten vor iesi urat in evidenta. Mergi pe tonuri discrete de fard si o coafura delicata. Un coc lejer arata elegant si te scapa de ticul obsesiv de a-ti trece mana prin par.

La munte
In cabana, in jurul sobei, o rochie glam este ca nuca in perete. Incearca o rochie din lana pe gat si cu maneci scurte insotita de un dres opac si o pereche de ugg cardy - merg perfect cu o cana de vin fiert in mana! Parul tinut intr-o bentita, gloss pentru buze natural, putina mascara si lista este completa.

Fa-te frumoasa si danseaza pana in zori, doar nu vrei sa incepi 2009 posomorata si fara chef de viata! Stii ce se zice: cum petreci de Anul Nou, asa o duci tot anul!