| Crs a întrebat:

Cu ce pot sa imi albesc dintii? De preferat produse naturale, pe care sa le am in casa. In cat timp se va vedea o diferenta?

8 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Merge si cu sare de bucatarie, eu am incercat si pot sa zic ca sunt multumita. happy

| oana7335 a răspuns:

Cu bicarbonat dar sa il folosesti o data sau de 2 ori pe saptamana deoarece dupa aia dintii devin sensibili la mine o dat rezultate in 2 saptamanibig grin...

| ecristinamc a răspuns:

Cu sare sau bicarbonat.,.

Sau daca ai rabdare cu pasta de dinti si periuta

| LauRaa_3855 a răspuns:

Spala-te foarte des pe dintihappy. O sa vezi diferenta dupa cateva zile

| knnight a răspuns:

Cu pasta si periutahee hee...

| anonymus12345 a răspuns:

Albirea dintilor se face cel mai bine prin igiena zilnica. Este cea mai naturala cale de a pastra dintii albi, concomitent cu reducerea consumului de ceai, cafea, vin rosu sau tigari. Bicarbonatul de amoniu intra deja in componenta unor produsecomerciale (pastele de dinti cu "baking soda").

Eu personal nu recomand utilizarea lui ca atare si va sfatuiesc sa folositi o pasta cu grad mediu de abraziune si care sa contina si bicarbonat. Exista si metode de albit dintii acasa dar acestea se aplica numai sub control medical deoarece prezinta un foarte mare grad de risc pentru structurile dure dentare (smalt).

Daca totusi doriti asa ceva va recomand sa luati legatura cu un coleg din zona in care locuiti si cu siguranta va va recomanda ceea ce este mai bine pentru dumneavoastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crystinutza mama e stomatolog in baia mare(acolo locuiesc )are o tehnica noua de albit dintii (albirea cu laser )mama a mai facut persoana si se simte diferenta e super misto si nu te doare!

| rodik a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu.Cam in doua saptamani daca te speli in fiecare zi. Dupa ce te-ai spalat cu pasta de dinti pui putin pe perie si apoi te clatesti foarte bine ca nu are gust prea bun.