| Crs a întrebat:

Cu ce pot sa imi albesc dintii? De preferat produse naturale, pe care sa le am in casa. In cat timp se va vedea o diferenta?

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!happy
Intai te speli cu sare happy
Dupa aia cu pasta de dinti ( eu iti recomand Colgatewinking E mai buna )
Dupa care cu bicarbonat de sodiuwinking
Repeti etapele astea timp de 2 saptamai si vei vedea cu siguranta rezultatelewinking
Dar ai grija! Cu bicarbonatul trebuie sa te speli de cel mult 4 ori pe saptamana! Pentru ca daca il folosesti in fiecare zi nu face bine dintilor!happy
Succes!kiss

| Marii a răspuns:

Bicarbonat ti-as spune si eu sa-l folosesti impreuna cu pasta de dinti tot pentru albit. Dar daca ai carii nu folosi bicarbonatul! happy

| Seline a răspuns:

Sensodyne white, recomandata de medicul meu stomatolog, intr-o saptamana apar rezultatelehappy. Renunta la ceaiuri, cafele si sucuri ce contin cafeina.

| Barbie a răspuns:

Eu una am incercat multe metode de albit dintii cum ar fi : bicarbonatul, capsuni s. a, dar n-au dau rezultete. Dar de apox. 3 luni folosesc pasta de dinti PEARL DROPS care pot sa spun ca este foarte buna si chiar mi-a albit dintii.

Răspuns utilizator avertizat
| creatza_6783 a răspuns:

Incearca bicarbonat de sodiu.:d

| Bubble a răspuns:

Bicarbonat.Nu exista o perioada anume. vei observa pe parcus!
Nu pune bicarbonat simplu! iti strici dintzii! o data pe zi impreuna cu pastahappy

| Pink Panther a răspuns:

Undeva am citit ca si cu lamaie sau cu sare de lamaie merge... dar te sfatuiesc sa nu incercilaughing...iti slabeste foarte tare smaltul (am incercat pe pielea meacrying)

| martha a răspuns:

Spalat pe dinti regulat, detartraj o data la 6 luni si bronzeaza-te natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer stiu si eu de la bunica ca poti sa iti albesti dintii cu sare de 2 ori p zi te speli cu apa si cu sare in gura si cred ca ca in 14 zile se va vedea diferenta garantat

| denyelle a răspuns:

Bicarbonat si zeama de lamaie...

| Pampam a răspuns:

Heyooo...love struck Cu sare merge foarte bine! Cu bicarbonat eu nu prea am vazut rezulatate, dar poti sa`ncerci! Si lamaia este forte foarte folositoare! Dar ai mare grija cum le folosesti si cat de des pentru ca pot afeca zmaltzul dintilor! Si in loc sa iti faca bine fac rau!

| smiley_3104 a răspuns:

Eu folosesc pasta de dinti pearl drops, ebuna, a lbeste, acum depinde de ingredienti, sa mnu -mi afecteze...