| LOWARDINHO a întrebat:

Cu ce sa ma epilez pe picioare? Crema sau aparat?
Sunt baiat, am 15 ani.
Ofer funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| ZoZole33 a răspuns:

Eu as zice crema epilatoare si fratele meu se epileaza pe picioare mai ales vara cand nu prea da bine doar ca el e putin mai mare ca tine (17 big grin ) crema epilatoare cred ca este cea mai simpla metoda de epilat:nu iti ia mai mult de 8-10 minute iar rezulatele sunt la fel de bune ca si procedura cu ceara,nu este dureroasa, iti lasa pielea fina, metoda este igienica si tine destul de mult adica cel putin asa e la mine (sunt fata ) si cand ma epilez pe picoare tine o satamana-o saptamana jumate deci foloseste-o cu incredere big grin
Si nu ii lua in seama pe cei care zic ca vai este baiat pentru ce te epilezi crede-ma ca un baiat epilat inseamna ca se respecta, ca e ingrijit plus ca chiar nu arata bine unu cu dita lana pe picoare, indiferent de varsta happy
(scuze greselile gramaticale)
Funda?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Esti baiat in **** mea! straight face Ce baiat esti tu daca te epilezi?

| LOWARDINHO explică (pentru Rakanishuu):

Frate, e prea mare parul si ma enerveaza. Il scurtez doar.

| ElleAhx a răspuns:

Pai e foarte simplu! big grin
Crema este ca lama, adica doar taie firul de par de la suprafata pielii si a doua oara cand creste, va fi mai gros si tot asa.
Sa te faci cu aparatul este foooarte dureros. Eu iti recomand sa te duci la salon si sa te faci cu ceara. Iti garantez ca doare mult mai putin, plus ca nu o sa-ti creasca la loc vreo cateva saptamani. Daca totusi vei folosi crema, sa stii ca dupa o saptamana cel mult deja incepe sa creasca.

| Pufulete456 a răspuns:

Dintre crema si aparat clar crema! Dar mai buna decat crema este ceara doar ac trebuie sa rezisti fiindca e cam dureros tongue

| IRaluca a răspuns:

Crema cel mai bine. daca nu cumva vrei sa te iei cu ceara? smug. nu, glumesc. Cel mai bine crema!

| numedecod143 a răspuns:

Hey.Eu sunt fata si tin minte prima zi cand m-am epilat.A fost cam dureros cu aparatul dar cu timpul m-am obisnuit.Cu aparatul iti creste ma greu parul si plus ca il mai rareste.Crema are un miros ma ciudat si trebuie sa stai cu ea 5-10 minute si dupa sa o iei.
Eu iti recomand sa folosesti aparatul

| LOWARDINHO explică:

Nu e vorba ca sunt baiat, multi prieteni se epileaza. Eu nu ma gandeam sa ma epilez pana acum, doar ca este prea mare parul si chiar nu se mai poate. laughing