| eroare1eroare a întrebat:

Cu ce sa ma imbrac in prima zi de scoala la alt liceu fetelor? funda! scuze categoriia

7 răspunsuri:
| Lolypop_4017 a răspuns:

Poi daca ai uniforma iti recomand o pereche de blugi cu talie inalta si o camasa tip body. Un sacou de culoarea uniformei dar sa fie putin cambrat pe talie sau ceva. Cravata, bineinteles, si... daca ai sau iti poti cumpara o pereche de ghete cu toc (5-7 cm ). Sper ca te-am ajutat! :*

| iuuliia a răspuns:

Încearcă o pereche de blugi pană cu talia joasă [ http://pinterest.com/pin/17521886021897280/ ], o cămaşa albă( ca să faci impresie bună şi profesorilor ) [ http://pinterest.com/pin/211035932510575410/ ] şi nişte ghetuţe [ http://weheartit.com/entry/48939858/via/nasi96 ]. Ai putea să mai adaugi mici accesorii cum ar fi un lanţ, un inel, o brăţară si o geantă asortată.

| Iulian03 a răspuns:

Cum te imbracai de obicei, in uniforma.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Daca liceul respectiv nu are uniforma, poti opta pentru o camasa, un sacou, o percehe de pantaloni "la dunga" din stofa sua o fusta midi, pantofi eleganti, preferabil cu un toc de 6-7 cm, accesorii discrete si finute(din aur sua argint, un lantisor si un inel si cercei-bobita, sua cercei mai mari si o bratara), un machiaj natural si manichiura in culori pastelate, care sa se asorteze tinutei si machiajului, cu unghii de lungime medie si forma patrata. Bafta la scoala!

| kx123 a răspuns:

Eu iti recomand sa te imbraci cat mai simplu, sa nu pari nici un copil, dar nici prea matura. Si depinde de stilul tau, daca esti eleganta iti poti lua o rochita nu prea scurta, cu opincute. SA NU ITI IEI TOCURI! Pentru ca, prima impresie conteaza. Si nu ai vrea sa te barfeasca niste fete mai mari. Iar daca esti mai baietoasa iti poti lua, in functie de vremea de afara, un tricou sau o bluza, o pereche de jeansi, si niste adidasi/tenesi frumosi. Nu uita de accesorii potrivite tinutei tale! Te pup!

| ChemoshRDB a răspuns:

Cu hainele tale preferatewinking