| Buburuzzaaa a întrebat:

Cum a putea sa scap de grăsimea de pe gambe, coapse sau de pe abdomen? Nu vreau diete pentru că sunt încă în creștere. Vreau ceva ce ați încercat voi : exerciții sau reguli care să incetineasca îngrășarea și să topească grăsimile. Sau ce sport mi-ați recomanda având în vedere că vreau să intru în liceul militar de la Breaza (cei de acolo mi-au spus că ar trebui să fac sport care să îmi acorde condiție fizică).

Ce credeți că aș putea să fac? Cel mai bun răspuns primește fundă.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport, sport, sport+ apa din belsug si, evident, o alimentatie sanatoasa (exclus prajeli, dulciuri multe; papi ceva dulce doar de pofta)... evident ca iti va fi foarte greu, daca esti genul meu de persoana (mereu imi doresc sa rontai ceva), dar ia-te dupa motto-ul meu: '' mananc pentru a trai, nu traiesc pentru a manca''.

Buuuunnn... iti recomand sa combini mai multe exercitii. Fa-ti un program de sport care sa includa exercii de cardio, pilates, stretching, dar pune mai mult accent pe cardio, iar stretching-ul fa-l inainte sa te apuci de sarit.
Datul pe bicicleta si jogging-ul ajuta iarasi foarte mult.
Dimineata, cu 20 de minute inainte sa iei micul dejun, bea unul sau doua pahare de apa cu lamaie. Ajuta foarte, foarte mult! Cu un search pe google gasesti beneficiile acestei ''bauturi'' consumate in special dimineata!

Cam atat stiu deocamdata, dar daca mai aflu cate ceva, te anunt! Succes!

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hei! Mananca multe salate, fructe, legume, bea foarte multa apa rece (arde calorii si du-te cu bicicleta, rolele sau la inot :)
https://www.youtube.com/watch?v=bqxxtxXWMsM
https://www.youtube.com/watch?v=SHNqdAvx3zg
https://www.youtube.com/watch?v=tIPaueCVTHE
Mult noroc :*

| dianainsta01 a răspuns:

Sala, alergat, banda, multe abdomene. o sa iti zica instructorul.

| Seomox a răspuns:

Pentru a scapa de grasimea acumulata in anumite zone ale corpului, cea mai buna metoda este sa urmezi o dieta ca aceasta de exemplu http://www.retete-slabit.net/diete-de-slabit-cu-grapefruit/ dieta care trebuie combinata cu sport, mai exact exercitii fizice concentrate pe zonele cu probleme. Majoritatea dieteleor dureaza 1 sau 2 saptamani timp suficient pentru a vedea rezultate chiar daca vrei sa slabesti sau doar sa micsorezi zonele care au un surplus de grasime.