| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si nu am avut pana acum o alimentatie tocmai sanatoasa si nici nu prea am facut sport. Acum am celulita pe coapse, pe abdomen si daca privesc atent observ ca am putin si pe gambe. Ati putea sa imi spuneti cam cum pot sa o inlatur cat mai repede? Sunt dispusa sa incerc orice tip de exercitii si sa mananc orice. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| crisbebe a răspuns:

Buna..sora mea avea aceeasi problema dar nu avea cand sa faca sport asa ca a tinut regimul asta: http://dietadukan.ro/regimul/etapa-1-atac este genial din punctul meu de vedere pentru ca chiar slabesti si scapi si de celulita si indicat ar fi sa iti iei si o crema..succes

7 răspunsuri:
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Exerciţiul 1

Stai cu picioarele depărtate, vârfurile degetelor orientate către exterior şi braţele întinse în lateral, palmele în jos.

Îndoaie genunchii, până ce pulpele sunt paralele cu solul, în timp ce cobori braţele.
Rămâi pentru trei secunde în acestă poziţie, apoi îndreaptă picioarele şi ridică-te pe vârfuri.

Ridică braţele deasupra capului până ce se intersectează.
Repetă în două seturi a câte 16 exerciţii fiecare.

Exerciţiul 2

Stai cu palmele şi picioarele pe podea, posteriorul ridicat.

Îndoaie genunchii astfel încât să atingă podeaua.

Revino la poziţia de start pentru un exerciţiu complet.
Realizează două seturi a câte 10 reprize.

Exercitiul 3
Fă o fandare cu piciorul drept în lateral, păstrând piciorul stâng perfect drept.

Pune palmele una peste cealaltă, coatele îndoite la 90 de grade, deasupra capului.

Întinde-ţi întreg trunchiul către dreapta.
Apleacă-te mai mult către dreapta, îndreptând braţele în acelaşi timp.

Aşteaptă două secunde, apoi revino la poziţia de start.
Repetă exerciţiul de 10 ori pentru fiecare parte.

Exercitiu 4

Stai în genunchi pe podea, întinde piciorul stâng în exterior, păstrând vârfurile degetelor pe podea.

Apleacă-ţi trunchiul către dreapta, de la mijloc, aşezând palma dreaptă lângă genunchiul drept.
Ridică piciorul stâng de pe podea.

Păstrând vârfurile întinse, realizează cu piciorul mici cercuri în aer, în sensul acelor de ceasornic, apoi 10 în sens invers.
Schimbă poziţia şi repetă.

Exercitiu 5
Stai pe podea, cu genuchii îndoiţi şi braţele pe lângă corp.
Păstrând genunchii îndoiţi, ridică tălpile de pe podea şi apleacă trunchiul la 45 de grade, într-o poziţie asemănătoare unui V.

Întinde braţele înainte, perfect paralele cu solul.
Sprijină-te apoi pe spate, uşor în lateral, întinzând picioarele şi ducând braţele deasupra capului.

Revino apoi la poziţia de V. Repetă mişcarea şi în partea stângă pentru ca exerciţiul să fie complet.
Realizează două seturi a câte 10 repetiţii.

| ElieeEll a răspuns:

Pai parerea mea este ca trebuie sa faci cam in fiecare seara exercitii+un regim foarte sanatos...adik fara carne, fara grasimi, fara prea mult zahar si mai multe legume! poate functioneazawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru ElieeEll):

Carnea e sanatoasa, e o sursa importanta de proteine, vitamina B, creatina

| ElieeEll a răspuns (pentru Cosmin86):

Mananca tu carne in continu. si nici o leguma o sa ajungi de 300 de kg. cretinuletongue

| blueangel99 a răspuns (pentru ElieeEll):

Wow, wow, nu va mai certati atata. Cosmin nu a vrut sa zica de carne ca trebuie consumata cat mai mult, ci ca nu trebuie exclusa. Stii vorbele,,, mai rarut ca-i mai dragut'' si,, Ce-i mult strica''.

| ElieeEll a răspuns (pentru blueangel99):

Pai eu la asta ma refeream... da daca nu intelege este problema lui. nu a mea happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru ElieeEll):

In dieta dukan dai jos kg la greu mancand carne in exces si chiar asa iti recomanda in faza de atac, in care pierzi cele mai multe kilograme : fara legume, doar carne sau alte surse de proteine.

Si cretina a maica-ta, ca nu ti-a cumparat nicio carte si poti abera ca o retardata