Întrebare recomandată | Sara2 a întrebat:

Cum accelerăm metabolismul în perioada de stagnare a unei diete?

Răspuns Câştigător
| OpreaSS a răspuns:

Salut! Pare-se ca perioada de stagnare este normala si este momentul propice sa modifici ceva fie la dieta, fie la activitatea fizica. Am fost sfatuita sa fac cardio mai intens, un fel de HIIT, pe intervale, ca sa ridic pulsul cat mai sus si, implicit, accelerez metabolismul. De asemenea, implica si modificarea dietei. Nu poti manca aceleasi lucruri si sa te astepti la rezultate diferite. In cazul meu, din nou, este doar un exemplu, un aport mai mare de proteine, grasimi sanatoase (nuci, unt de arahide etc) si reducerea de carbohidrati. Atentie, nu toti carbohidratii sunt rai. Zaharul, bauturile dulci, alcoolul ies din discutie. Sper ca te-am lamurit, insa, trebuie sa stii ca ceea ce functioneaza pentru mine, nu face acelasi lucru pentru tine. Mult succes!

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Foarte "buna" intrebarea ta
dieta si metabolism accelerat sunt INCOMPATIBILE
metabolism accelerat inseamna ca TREBUIE sa mananci mai mult ca sa compensezi

deci nu greieri ca sunt scumpi, gandaci de bucatarie prajiti BINE cu zahar big grin

| Sara2 explică (pentru Zuzu1991):

A tunat și și s-au adunat răspunsurile stupide la întrebarea mea. În orice dietă vine faza "platou" și trebuie depășită cumva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am tinut o dieta mai drastica.
Doar cu apa 15 zile.
Si ca sa scad in greutate faceam multa miscare.
In zilele de platou.

| Gheorghe199217629871 a răspuns:

Cauti pe google 卑爾根比耶羅 si apoi activezi datele mobile. suni dupa aia la 0743 354 465 si intrebi daca Sorin Ulmeanu se scarpina in anus si-n Clocotici
Clocotici, substantiv
Sinonime: (botanică) (regional) sunătoare; clocotiş, (regional) locotiţă, nucuşoară, vonicer, lemn-câinesc, salbă-moale, (la plural) b-popii; măcriș de câmp; glojan, corleș, clococean.

| Cristian99100 a răspuns:

Buna, in perioada noiembrie 2020- martie 2021, am slabit 26kg, eu am facut multe dusuri reci, nu sunt sigur ca ajuta, dar asa am citit in niste articole pe net, poti incerca