| MrsDETECTIVE a întrebat:

Am tinut multe diete fulger. Foarte multe. S-ar putea ca ele sa fie de vina pentru pofta mea exagerata de mancare? Mi-am dat peste cap metabolismul sau asa ceva? Daca da, cum rezolv situatia? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi de ce trebuie să ţii la diete,dietele îţi fac numai rău,nu-ţi fac bine deloc!
Învaţă să mănânci,adoptă o alimentaţie săracă în calorii,evită prăjelile,consum redus de băuturi acidulate,multă apă, multe fructe, legume proaspte, evită grăsimile, mişcare în fiecare zi şi evită să te înfometezi!
Te pup!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai intuit bine ce ti s-a intamplat. Cu ajutorul unui medic nutritionist este posibil sa iti schimbi modul de viata in asa fel incat in cativa ani sa iti echilibrezi cumva metabolismul

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te poate ajuta, http://calorii.oneden.com/
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Tot ce este posibil sa fie o dereglare hormonala din cauza dietelor.
Pentru rezolvarea problemelei, consulta un medic endocrinolog si un nutritionist.

Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| marianvranceanul1 a răspuns:

Da,ti-ai dat peste cap metabolismul. Poti sa rezolvi asta daca iti faci un program stabil in ce privesc orele de masa.Mananci in fiecare zi la aceleasi ore.Si bea apa minerala.Mai slabeste pofta.Si nu mai tine diete fulger.O dieta daca o faci sa dureze cateva luni nu 2 saptamani.

| gocops a răspuns:

Cam da, mananca regulat 3 mese pe zi sau 3 mese si 2 gustari intre ele, si mananca putin