| marialarysa a întrebat:

Cum ar fi mai bine sa ma tund sa imi fac breton intr-o parte sau breton normal?

8 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ai putea sa mergi pe varianata : vâlvoi!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Poate ca daca ni te-ai fi descris putin am fi stiut ce sa-ti spunem.
Daca ai fata ovala si/sau fruntea lata ti-as sugera breotn intr-o parte,daca ai fata lunguiata si subtire breton normal, daca ai fata mai micuta breton pe o parte si daca o ai putin mai lunguiata si fruntea mica breton normal.
Dar totusi cel mai bine te uiti tu in oglinda si te imaginezi cu breton normal si breton intr-o parte, si vezi care crezi ca ti-ar sta cel mai bine dar cel mai bine care ti-ar putea spune cum ti-ar sta este stilista/coafeza.Mult Succes happy

| hideaway a răspuns:

Dacă ai părul creţ, în nici un fel.
Dacă ai părul drept, poţi să ţi-l faci cum vrei.
P.S.: Eu am părul creţ, şi mi-am făcut breton într-o parte. N-a ieşit bine.

| kuka a răspuns:

Cum a spus si blackandwhite: depinde de forma fetei. daca fata ta este rotunda sau patrata fa-ti breton intr-o parte pentru ca iti alungeste fata. daca ai fata mai ovala, fa-ti unul drept pentru ca unul intr-o parte ti-o face mai lunguiata :}

| marialarysa explică:

Am fata ovala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde şi de forma feţei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca pot sa iti vad chipul fara probleme ca sa imi dau seama. Si daca il vrei intr-o parte cerei coafezei asa : intr-o parte, filat si cu gherutze. Si ii arati si lungimea dorita, de preferat sa treaca de pleoapa.

| helloow a răspuns:

Cum ai spus daca ai fata ovala cred ca ti-ar sta bine cu amandoua...parerea mea dar tu alegi ce vrei doar e parul tau