| KidDu` a întrebat:

Cum as putea sa imi fac parul cret big grin? Adica parul meu este putin de tot cret si nu imi sta nici cum big grin? Stiti ceva sampoane sau nu stiu orice alceva thinking Se poate asa ceva big grin Fara raspunsuri de genu : Baga`tsi degetele in prizalaughing. Fara ondulator sau tratamente la salon big grin Ceva simplu si eficient akas big grin Aaaa. si dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| laura_9178 a răspuns:

Pai sa-ti zic cum fac eu. dupa ce fac baie, cand parul este aproap e uscat imi iau o parte din par si o prind in clamutze mici la spate rasucit iar cand se usuca arata dragut, apoi il dau cu un balsaa asa ca o crema ca sa se faca mai fin ca eu il am aspru deoarece mi-am intins parul o perioada lunga de timp :p. tinand cont ca eu am putin parul ondulat din nastere... daca vrei par cret te poti tunde filat, in scari si o sa ti se faca mai cret.

14 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Sincer nu stiu sa existe ceva care sa-ti increteasca parul in afara de ondulator, bigudiuri, salon, bagatul degetelor in priza... daca stie cineva, sa ma anunte si pe minehee hee tongue

| kiss a răspuns:

Oanaoanny, eu sunt tunsa filat si in scari si pot spune ca parul meu nu-i cret...nici macar in valuri nu este, daca este putin ondulat din nastere poate sta tuns asa, dar la parul drept nu prea merge. happy
vad ca bigudiurile sunt cele mai indicate tongue eu am moate din comert, sunt bune dar daca vrei sa ti le pui peste noapte...nu prea o sa ai somn pentru ca te doare capul de la ele, eventual daca poti dormi in sezut whistling tongue

| Fvn a răspuns:

Bigudiuri?

| Fvn a răspuns:

Incearca atunci sa-ti faci codite impletite dupa ce te-ai spalat pe cap tongue

| Firefly a răspuns:

Dupa ce faci baie, impleteste parul.
Nu exista sampoane ce onduleaza parul.

| TąNyą a răspuns:

Si altfel cum ai vrea? fa-ti codite impletite seara, bigudiuri happy sunt naturale fata de ondulator care arde.

| alexaalexandra a răspuns:

Puneti`l pe moate...

sau ai uitat sa spui fara moate?
laughing

| Minty a răspuns:

Pai ai putea sa-ti bagi un pumn de spuma in par dupa ce faci baie si sa ti-l usti cu capul in jos! La mine merge!

| carmen_8268 a răspuns:

Ca sa ai parul cret iti puiu bigudiuri mai subtiri pe portiuni mai mici de par...sau daca vrei sa iti faci asa big grin putin ondulatthinking poti sa iti faci codite miciiiiii happy impletite cel mai eficient bigudiuri aaaa! sau permanent...si asta e o solutie laughinglaughing

| KidDu` explică:

Si scuze : am uitat sa precizez : fara bigudiuri big grin

| PuFuleTe_5630 a răspuns:

Poti pe parul ud sa iti pui spuma ca sa iti steie cat de cat cret merge asa mil fac si eu :-d

| andatama a răspuns:

Ok eu am parul un pic cret un pic drept si eu nu folosesc sampoane pentru ca sa-mi fac parul cret.Eu mi-l fac cret in felul asta: fac baie imi spal parul mil fac in doua codite impletite dorm cu ele si pe dimineata cand ma uit in oglinda wow am parul cred.Bine eu oricum am parul lung