| NoIdentity a întrebat:

Cum este cura cu ceai negru? la 14 ani poti sa tii o astfel de cura?

Răspuns Câştigător
| andreeapap a răspuns:

Nu iti recomand deloc aceasta dieta.straight face iti strange stomcau vei avea greturi si tot timpul te vei simti lesinata.eu iti recomand Un program bine pus la punct si respectat te va scapa de kg in plus intr-un timp foarte scurt.De dimineata iti recomanda sa mananci ceva consistent dar in acelasi timp usor si fara grasimi (de exmeplu cereale fitnesss cu iaurt sau paine porajita cu miere si o cana de lapta) la pranz trebuie neaparat sa ai o ora pranz nu inseamna la ora 16:00 sau cand da domnu ci intr-e orele 12:00-14:00 de preferat 2 feluri. Felul unu supe (nu ciorbe pentru ca au grasimi) iar felul 2 o friptura sau ceva (fara prajeli sau grasimi) si neaparat cu o salata de legume langa.Iar cina trebuie neaparat sa o iei inainte de ora 18:00 dupa ora 6 nu mai ai voie sa mananci nimic tot ce mananci atunci se depunde pe burtica.big grin. poti manca inainte o salata de fructe sau un iaurt sau un fruct ceva.iar cel mai important in aceasta "dieta" sa ii zic asa FARA DULCIURI SAU GRASIMI.Iar in ceea ce priveste exercitiile fizice de dimineata cand te trezesti fa 15 abdomene iar seara inainte de culcare incearca sa faci 30 sau alearga timp de 30 de minute pe stadion daca ai asa ceva in orasul tau sau in jurul casei tale intr-un parc etc. Tine acest program timp de 2 saptamani iar rezultatele nu vor intarzia sa apara! Bafta:*

4 răspunsuri:
| me1oo a răspuns:

Nu este indicat sa tii o astfel de cura, esti prea mica,

| me1oo a răspuns:

Nu este indicat sa tii o astfel de cura

| AddXf a răspuns:

Se poate, dar ai grija, daca vrei sa slabesti mai bine ai trece la o viata ( alimentatie sanatoasa si sport ) big grin tongue funda? e mai bine asa. chiar daca se poate tine aceasta cura si de tine nu prea este indicat. esti destul de mica. mai bine asa big grin tongue :laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca e mai rau decat cafeaua. Iar daca tu bei asa ceva la 14 ani in cura, o sa te faci varza si agitata.