| dirtyraccoon a întrebat:

Cum fac sa acopar imperfectiunile de pe fata la scoala? Adica stiu ca imi trebuie fond de ten dar nu stiu cum sa il folosesc si nici cum sa il aleg.

Răspuns Câştigător
| fraumara a răspuns:

Eu propun sa incepi cu tutoriale pe Youtube.
Eu acum iti voi spune ca idee cum se procedeaza:
Intai iti speli fata.Ia-ti o apa micelara sau orice altceva pentru a fi curata. Apoi, folosesti un primer, adica o baza de machiaj, pe are o ei intinde pe toata fata.Mai departeaplici fondul de ten cu o pensula sau un buretel. Apoi pe imperfectiuni, pe cearcane, pe mijlocul nasului, in linie, pe barbie, tot in linie si sub capatul sprancenelor, aplici un corector(concealer), care trebuie ales cu 1/2 nuante mai deschise decat nuanta tenului tau.
Ca sa nu pari prea palida, aplica si un bronzer pe obraji, si in margiile fetei de sus.

Acum, produsele pot fi de calitate sau mai ieftine
Iti recomand site-ul elf si avon pentru ieftin
Pentru calitate Sephora sau Maybelline.

Uita-te in permanenta la tutoriale.Succes! O sa fii o papusica!

~~Daca apreciezi raspunsul lasa un like pe site-ul iamthefashiongirl.simplesite.com~~

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fondul de ten este recomandat persoanelor mature cu varste de peste 35 de ani!
La copii este bine sa nu se puna nimic pe fata, ca ai tenul prea fragil si delicat ca sa-l acoperi cu ceva ce ar putea sa-l distruga.
Ma indoiesc ca ai imprefectiuni la o varsta atat de mica, ridurile apar tarziu, dupa 30 de ani.
Te sfatuiesc sa tii tenul curat si sa-l speli cu apa calda si sapun bland pentru copii mici, ori Dove si totul va fi perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce imperfectiuni ai? Trebuie sa tratezi problema nu sa ascunzi mizeria sub pres. Cati ani ai?

| Maya95 a răspuns:

De ce sa iti acoperi imperfectiunile de pe fata? Cine ti-e prieten te place asa cum esti! Si ai grija la fondurile de ten, pot sa-ti faca mai mult rau decat bine. Trebuie sa-ti alegi unul care o sa-ti priasca