| MarYa_1616 a întrebat:

Cum fac sa-i atrag atentia unui baiat? chiar daca el nu ma baga in seama?happy

Răspuns Câştigător
| AneeM a răspuns:

Atragei atentia prin detalii mici, dar evidente incat sa le observe cum ar fi un parfum atragator, poate un comportament si niste gesturi mai speciale (depinde ce fel de tip este el, tu stii asta), si cu multa indiferenta dar nu atat de multa incat sa il respingi.Nu ii da totul din prima, id, nr de telefon, un buna, sau un raspuns la ce mai faci, intarziele putin. Indiferenta si misterul ii atrag iar jocurile de cuvinte, gesaturi, ii innebunesc pentru ca este atragator sa ai o competitie feminina, una care sa se ridice la asteptarile tale, daca au totul servit, esti ca o carte deschisa, care are rezumatul la sfarsit. e mai interesanta o carte, pe placul tau, care stai sa o citesti pagina cu pagina si sa te intereseze tot mai mult ce se intampla mai departe, nu?

9 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Regula e simpla : fa-te interesanta... la fel cum el e interesant pentru tine ca te ignora... ignora-l si tu pe el si poate se face curios de tine

| GenetiX a răspuns:

Nu-ti voi raspunde la intrebare dar iti spun ceva din care-ti poti extrage raspunsul. Eu, niciodata nu am raspuns unei femei care ma place ea si incearca sa-mi atraga atentia. De ce? Pentru ca barbatii sunt vanatori si de regula vanat-ul mi-l aleg eu. Ca sa nu-ti mai spun ca barbatii sunt niste vanatori teribil de lenesi. Se satura repede si-si pot schimba target-ul de la o clipa la alta. Asta in stadiul de vanare. Cred ca nu poti face nimic. Daca nu te baga in seama asa cum spui deja ai fost analizata de el. Barbatii nu sunt specia in care nu observa o femeie si trebuie sa te bagi mai in ochii lui. Ei vad asa, cam de la 300m ceea ce le place happy Din pacate chiar daca i-ai atrage atentia nu ai putea sa-i atragi interesul. SI cred ca interesul lui il vroiai. Ca atentia o poti atrage dar interesul nu prea mai ai ce face.
Cagula iti dadea niste sfaturi pe care eu le consider foarte generice ca sa nu spun banale. Uite o scurta rezolvare cu mintea unui barbat adica ce se petrece in mintea unuia, adica a mea. Inainte sa dau exemplele mentionez ca fac parte din specie dar nu reprezint specia. Sunt un individ pot fi multi ca mine dar nu toti.
1-Fa ceva care sa ii atraga atentia asupra ta...ex: imprietenestete cu cineva cu care el e prieten, impiedicate din greseala si dati peste el... ceva care sa te observe.
R: asa cum spuneam el stie deja de tine, deci daca te faci prieten cu tanda si cu manda e relativ in cot in continuare
2-Dupa ce te-a observat, incearca sa aflii ce ii place cel mai mult, iar in prima discutie baga in subiect ce ai aflat.
R: Ma repet. Deja te-a observat. Cum vei obtine discutia insa daca el nu are timp de tine? O sa-l obligi sa stea sa-i spui tu ca-ti place X chestie ca sa aveti ceva in comun? Si chiar de-ai face-o, barbatilor le plac femeile. O sa spui ca aveti aceleasi gusturi?happy glumesc.aici.
Restul ar fi ok dupa cum ti-a fost indicat.

PS: sper din suflet sa ma insel la tot ce-am zis.

| JamesDeLa2 a răspuns:

N-ai cum sa faci un baiat/barbat sa te placa peste noapte daca nu simte absolut nimic pentru tine! Poti sa-i atragi atentia in mai multe feluri...sa te schimbi fizic(te tunzi/vopsesti la par/operatii estetice/iti schimbi stilul de imbracaminte etc) si/sau sa-ti schimbi atitudinea si imaginea! De exemplu poate tu esti o fata cu o imagine mai putin buna in fata celorlalti(ex:curva, tocilara etc) iar lui probabil nu-i place asta! Oricum cine te place te accepta asa cum esti, cu bune si cu rele!

| Shelovesya a răspuns:

Pai in primul rand mmm te dai bine pe langa el, ii vb frumos sau dragut, defiecare data cand il vezi ii zambesti...iar in al doile rand (daca vrei) bineinteles poti sa'i spui in fata sau daca vrei poti sa lasi sa se observe de la sine la mine a mers crede-ma... sper ca'ti'am fost de foloslove struck

| CagulLa a răspuns:

1-Fa ceva care sa ii atraga atentia asupra ta...ex: imprietenestete cu cineva cu care el e prieten, impiedicate din greseala si dati peste el... ceva care sa te observe. 2-Dupa ce te-a observat, incearca sa aflii ce ii place cel mai mult, iar in prima discutie baga in subiect ce ai aflat. 3-Fii tu insuti, nu mintii cu nimic, iar dupa ce v-ati imprietenit, poti sa incepi sa bati apropouri ca sa isi dea seama ca il placi. 4-Restu vine de la sine! Iar cand iti cere prietenia, nu te arunca! Lasal pana vezi ca, chiar a inceput sa tina la tine, dupa aia aruncate! Fa ce ti-am zis si iti garantez ca iti v-a cere prietenia!

| alexandrey a răspuns:

I bagi limba-n gura cu prima ocazie

| FïяŠtℓovε a răspuns:

In nici un caz cu macheat, sau imbracata mai situ eu cum! categoricstraight faceii vei atrage atentia asa dar in alt mod:-s
Fii naturala, si atragei atentie trecand mai des pe langa el sau incearca sa te mai bagi in seama cu el amiceste nu va zice nimictongue
si poate va veti imprietenii mai bine...totul consta in comunicare, eu zic ca nu e rau sa vb cu el, intr-adevar nu-i da nr de tel id sau mai situ eu ce dar e bine sa comunicitonguesucces:*

| HolyDiver a răspuns:

Eu,desi baiat, sunt mai sensibil decat majoritatea. Dar depinde cum este baiatul de care zici tu. Daca e cum sunt majoritatea, te duci mai golas imbracata ( ehmm...) si deodata ti-e frig cand esti langa el. Daca e sensibil ca mine, vezi ce-i place si poate aveti o pasiune in comun pe baza careia sa va construiti intai o prietenie, ce cu putin noroc va deveni o relatie.

| Andreea_6422 a răspuns:

De ce trebuie sa te obosesti atat? Indiferenta e cea mai buna metoda, crede-ma!