| nyoentox2002 a întrebat:

Cum îmi pot albi pielea? Urăsc pielea pe care o am,mi-aș face o operatie dar nu știu cât ar costa! Pielea mea e creolă și de mic am urat chestia asta,efectiv nu mă prea simt bine in pielea mea! Unde sunt foarte deschis la noanța sunt locurile in care nu mă bate deloc soarele,pe burtă, pe picioare(nu port pantaloni scurți).
Incerc și crema antibronz dar cand mi-o aplic parca par mai închis și când port haine deschise, mai ales alb și mă uit în oglindă par foarte bronzat.

48 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică (pentru AnswerAce):

E foarte ușor de spus! Am incercat tot felul de creme, tot toate fetele mă consideră urat și multe fete s-au băgat cu mine în relație doar la mișto!
Gen am ajuns la o concluzie:Nu mă place nicio fata(excluzând fetele care mă plac dar nu le plac eu pentru mine sunt egal cu 0)

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru Celestina003):

Asta cu dusul chiar da rezultate dar cand esti bronzat de la Soare sau pakistanez si nu ai avut banuti sa platesti apa acolo evident ca nici sapun happy

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Instant m-am gândit la Michael jackson când am citit dilema ta! Te sfătuiesc sa nu faci ca el.

| nyoentox2002 explică (pentru MAteiLaAjutat):

Michael Jackson era negru, eu sunt creol, e o diferență, eu vreau sa fiu pe fata și pe gat cum sunt pe burtă și picioare

| nyoentox2002 explică (pentru Simpatic):

Eu am 21 ani

| Simpatic a răspuns (pentru nyoentox2002):

Fete,fete,fetele astea sunt de vina... nu ar trebui sa iti pese ce crede 1-2 sau 10 adolescente, daca nu ai acum succes nu e nimic, poti gasi 1 si buna sau 100 si sa nu fie niciuna ce iti trebuie tie!
Sa te complexezi acum pentru ce crede una sau alta si mai rau sa vrei sa te schimbi pentru cineva denota slabiciune!
Trebuie sa te schimbi pentru tine nu pentru cei din jur, atat!
Eu nu dau doi bani pe ce crede acum o adolescenta despre mine, unele ar putea sa ma placa ca sunt mai matur decat fatalai lor de la liceu, altele sa zica ca sunt mos fata de colegii lor, altele de 40 de ani sa zica ca-s frumos, altele care-s fotomodele la 25 sa zica ca-s de 5/10, ca-s urat conform standardelor lor, pentru alta de 23 s-ar putea sa fiu de 9/10; foarte putine persoane din lumea asta sunt pe placul tuturor!
Nu degeaba exista vorba gusturile nu se discuta.
Mie imi place albastrul mai mult decat rosul, pot spune ca rosul este o culoare urata, naspa? pe ce ETALON as pune culoarea rosie ca sa o compar?
Cam asa este si cu frumusetea.
Candva cineva imi spunea ca raportat la Univers conceptul de urat si frumos nici macar nu exista...adaug eu ca noi avem nevoie de simbolistica si de a lua perfectiunea din Univers ca fiind ceva frumos si imperfectiunea urata, dar intreb cercul este frumos decat patratul? exista frumusete sau uratenie intre o figura geometrica si alta? pe ce criterii?
E filosofie stiu, dar e cat se poate de reala!
Si iti mai dau una din viata, ca imi place sa vorbesc si din realitate, in liceu eu eram unul dintre cei populari, dar nu ca in filmele americane in care capitanul echipei de fotbal american, ala mare tare si frumos, dar badaran si prost la toate materiile, ala care e temut de baieti si placut de toate fetele care-si uda chiloteii cand il vad; la noi consta in altceva popularitatea, si desi eram cel mai popular si placut din clasa mea, totusi stiu ca aveam un coleg care era mai admirat, acesta era considerat urat conform etalonului pe care inca nu-l putem defini, dar era popular si placut
Ce sa vezi si in ziua de azi as fi tot pe locul 2 fata de el, desi s-a pastrat avantajul fizic pe care eu il aveam fata de el din liceu, dar el are un job mult mai bun decat al meu, are mai multi prieteni, e mai popular etc cu alte cuvinte Universul e mai generos cu el, si Universul e singura putere cu care nu te poti pune.
Dar fac eu o scena din asta? nu!
Eu sunt eu si el e el, n-am niciun pic de invidie fata de el.
Sa ma schimb eu ca sa fiu mai tare ca el? niciodata!
Sa ma schimb incat sa imi vand sufletul sa ma fac super atragator si super bogat ca sa ii injosesc pe cei cu care am crescut? nu, niciodata.
Sa ma schimb sa ma placa toata adolescentele ca in trecut? si toate femeile maritate sa-is lase sotii pentru mine? nu, de ce as face asta? cine alearga dupa mai multi iepuri...
Stii cati sunt frumosi, au umblat din femeie in femeie si au murit singuri? si stii cati "urati" au gasit si ei in toata viata lor doar 1 femeie si au trait cu ea pana la adanci batraneti, bucurandu-se de viata?
Deci viata nu este despre cat de frumos esti ci as zice ca viata este despre cat de norocos esti...dar sa nu uitam ca si norocul ti-l faci cu mana ta.

eu mi-am scris asa pe tricou intr-o zi (nu ma intreba la cine si ce ma refer)

Mai stiu ca sunt bine, stiu ca ma tine, zi de zi sunt bucuros ca nu-s ca tine!
mai stiu ca sunt bine si ca ma tine, daca maine mor sunt bucuros ca nu-s ca tine!

Deci sunt bucuros ca sunt ca mine si nu ca "ei"!

| dullcat a răspuns:

Iar ai inceput cu albirea pielii? Am mai vorbit la pereti despre asta, nu ma voi repeta.Dar ia uite ce frumos s-au albit aceste persoane : https://youtu.be/hYTIh2cXfvM?si=QSnVM1Oh8Rq06ZFY&t=209

| dullcat a răspuns (pentru Simpatic):

Op are deja 21 de ani si tot nu i-a venit mintea la cap asa cum presupui, din pacate.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Nu știu engleza

| Simpatic a răspuns (pentru dullcat):

Haha faci misto de mine, nici eu la 21 nu aveam minte!

"Se spune ca barbatii se maturizeaza mai tarziu,
probabil ca asa-i, uite copilu pe viu.
Ca desfac a mia bere, dau pe mine, asta e
oprim, ne dam jos, am ajuns la probe. "

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

In loc sa te vaiti pe aici ai putea invata engleza si ti-ar prinde foarte bine pe viitor.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

De abia am avut răbdare să învăț să iau școala de șoferilaughingAm incercat să învăț engleza cu Duolingo dar m-am plictisit

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

Si cum ai vrea sa iti gasesti pe cineva daca ai asa o motivatie colosala? laughing

Engleza cea mai usoara limba de invatat. Faci cum vrei.Ii vei intalni utilitatea mai incolo si te vei lamuri atunci.

| LaviniuA a răspuns:

Daca tot o tii una si buna ca pielea e problema, muta-te prin Africa sau America de Sud.
Congo, Cuba. Nu o sa-si dea nimeni seama ca esti creol laughing Gasesti acolo negrese care sa te placa.

| TheGentleman a răspuns:

De ce nu încerci cu make-up?

| nyoentox2002 explică (pentru TheGentleman):

Că o să arat a gay