| AmazingONEx a întrebat:

Cum îmi pot închide culoarea pielii, în afară de statul în soare și solar, deoarece am stat în soare și era să fac insolație (fără nici un efect asupra pielii),iar în legătură cu solarul, nu am posibilitatea (nu e vorba de bani).

Vreau ceva permanent, sau măcar de lungă durată.

Vă rog mult, ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Exista un gel de la L'oreal, care te bronzeaza la rece.
Te speli si te freci foarte bine pe corp, cu un burete aspru ca sa elimini pielea moarta si apoi te stergi foarte bine, dupa care, pui crema pe piele, intinzand-o foarte bine. In 2 ore, pielea se maroneste, fara nici un fel de efort sau expunere la soare. se curata in 7-10 zile, dar treptat.
Frumusetea consta in faptul ca, se poate aplica oricand, fara nici un fel de probleme, aratand de parca acum ai venit din concediu, dupa 30 de zile de vacanta la mare.
Gelul se cheama: L'oreal Sublime Bronze - tinted - self tanning lotion. Cauta-l pe internet, sau in magazinele unde sunt produse L'oreal.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista spray uri autobronzante... da s ar putea sa iesi fie portocalie fis cu pete.
in rest plaja facuta cu masura si protectie ca sa nu mai faci insolatie sau arsuri

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Coaja de nuci ( ca tot sunt ele verzi acum) plus coaja de mesteacan. faci o infuzie, in 8-10 litrii de apa pui cca. 100-150 gr. coji de nuca si cateva coji mesteacan. dupa ce le fierbi 15-20 minute (clocot lent), torni infuzia in 60-80 litrii apa ( in cada ). stai 10-15 minute in aceasta infuzie si capeti o culoare superba, ca si cum ai fi fost la Ibitza.

| BlueDark a răspuns:

Daca erai pui de rrom nu stiai cum sa te mai albesti un pic...

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Iti recomand sa stai sa te bronzezi (folosind lotiuni cu protectie\uleiuri bronzante, bineinteles) pentru un bronz de lunga durata, sau, sa iti achizitionezi o crema auto-bronzanta.Gasesti diverse variante pe internet, la preturi destul de accesibile, insa efectul nu va dura atat de mult.