| Lykkelig a întrebat:

Doresc niste pareri referitoare la beneficiile mersului la solar. Avand pielea alba, care mereu se arde de la prea mult stat la soare, dar dupa, care capata insa o nuanta aurie, este in regula solarul? Exista posibilitatea unor arsuri, sau efectul este cel final? Astept pareri. Multumesc.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Eu nu am fost niciodata la solar, insa una dintre prietenele mele cele mai bune merge destul de des, iar ea are la fel ca si tine pielea destul de alba.
Din cate mi-a spus si din cate am vazut, efectul nu este cel final. De regula, dupa ce merge la solar, rezultatul este la fel ca si dupa statul plaja. Se inroseste cateva zile (mai putin decat daca ar fi stat la soare), iar daca merge in repetate randuri pielea incepe sa capete un ton auriu.

Răspuns utilizator avertizat