| Schumpikaaa a întrebat:

Cum imi pot indrepta parul fara placa de par?

Răspuns Câştigător
| SangJin a răspuns:

Sau ce au spus cei dinaintea mea, sau pur si simplu, daca ai un par destul de ascultator, tragi usor de el- il tii cu o mana mai strans, ca sa nu doara, si cu cealalta tragi in josul lui. Mie in marea majoritate a timpului imi merge.
Daca vrei sa-l indrepti si n-ai chef de baie, il uzi putin cu o perie care sa nu dea volum parului imediat ce-l atinge sau cu mana si, cum spunea cineva pe-aici, il tii intr-o coada. Eventual, daca e foarte neascultator, ii mai pui niste elastice pe lungimea lui. Asta ar fi putin amuzant, dar si eu mai fac asa cand de-abia e spalat si sta umflat in partea mijlocie. laughing

10 răspunsuri:
| Iasmiine a răspuns:

Pai poti sa iti faci indreptare permanenta a parului si parul iti va sta drept cam 6-12 luni. Si daca ai parul cret sau foarte ondulat, nu iti va sta destul de drept cu orice balsam sau sampon folosesti. Iti va sta doar putin mai drept.

| Wildie a răspuns:

Cu balsam de indreptat (am citit si eu intr-o revista, nu stiu cum e )

| LifeIsMyColor a răspuns:

Il poti indrepta cu peria si cu uscatorul de par sau cu un sampon de la Nivea pentru par drept, dar tot cel mai bine e cu placa de par si te sfatuiesc sa iti cumperi niste creme pentru regenerare a parului de la o farmacie ca sa nu il arzi. Bafta :]!

| JustSimple a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap te usuci cu fohnul si cu peria incerci sa-l indrepti sau este o perie ca o placa si te poti peria cu ea in timp ce iti usuci parul.

| SweetAnna a răspuns:

Si eu vroiam sa imi indrept parul fara placa si am auzit ca Samponul Syoss il indreapta dupa ce te speli pe cap cu el...Eu am incercat si intr-adevar merge! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand un sampon si balsam pentru par drept,Nivea sau Elseve.
Daca nu,un ulei ar fi bun.O alta varianta ar fi: cand ai parul ud, prinde-l intr-o coada, astfel el sta drept.Ai mai pute incerca o perie rotunda pentru coafat, si cu uscatorul de par.Va fi usor ondulat la varfuri, dar in rest e drept.Sau fixativ. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| NN_9003 a răspuns:

Cu peria si cu feonul.

| alynaxx a răspuns:

Sweet anna, e adevarat ca il indreapta, dar nu mult, putin doar.
Eu am parul cret si mi l-a indreptat putin.
Si depinde si ce sampon Syoss, ca sunt mai multe tipuri.
Syoss Smoth Relax e pentru intreptat cat de cat.