| Andrei200202 a întrebat:

Cum imi pot intari firele de par?
Eu as vrea sa il tin ridicat dar mi se tot duce intr-o parte. E destul de mare, in jur de 7-8 cm.
In fiecare dimineață cand ma trezesc sta naspa, ciufulit si ma duc la baie il ud si dupa ma usuc cu feonul si ma dau cu fixativ+gel dar degeaba...
Dacă mă tund scurt si il las sa creasca ar fi o solutie?
https://prnt.sc/r838pp
https://prnt.sc/r83a6d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o masca de gelatina sau sa folosesti gaz (citeste mai mult pe net). nu te astepta la rezultate miraculoase dar o diferenta se observa.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul la lungimea asta nu are cum sa-ti stea sculat!
Taie-l la 3-4cm si va sta.
Nu folosii fixativ si geluri, ca vei face dermatita si iti va cadea masiv.

| LPCTSTR a răspuns:

De "intarit" nu poti sa-l intaresti, este strict legat de modul in care foliculii tai produc parul iar de tuns si lasat sa creasca nu va ingrosa firul de par.

| Andrei200202 explică (pentru LPCTSTR):

Deci ține strict de genetic?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Andrei200202):

Da. Cum zice si celalat user, fara aplicari de produse specifice nu ajungi nicaieri prin alte metode.

| Yuoia a răspuns:

Ridicat, cum? Ca la arici? Sau doar pieptanat peste cap?

| Andrei200202 explică (pentru Yuoia):

Https://prnt.sc/r83z43 ceva de genu

| Yuoia a răspuns (pentru Andrei200202):

Pieptanat peste cap.
Nu va sta fara "ajutor". Spuma, gel. Nici un par nu sta asa natural.