| iwannabeperfect a întrebat:

Cum intelegeti voi frumusetea interioara si exterioara?
funda**

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Frumuseţea interioară printr-un suflet curat, bun, iubitor. Iar cea exterioară, trăsături frumoase aş zice. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca frumusetea interioara conteaza mai mult decat cea exterioara
Frumusetea exterioara e trecatoare, dar personalitatea va ramane aceeasi mereu

Răspuns utilizator avertizat
| lex79 a răspuns:

Frumuseţea exterioară este contopită în cea interioară. Ceea ce faci te poate face sau nu placut de ceilalţi, prin urmare frumuseţea reiese din fapte, nu din cât de fardat eşti sau cât de mult mergi la biserică.

| subzero00ro a răspuns:

Sal, este o chestie de psihologie. Incep cu frumusetea interioara - vorbim despre elemente ce apartin sufletului, sa fi un om bun, intelegator, multumit de sine, echilibrat, dar de mana, si cu credinta in D-zeu. Sa ai un suflet echilibrat si sa fii un om iubit si sa inveti sa iubesti pe alti si sa ajuti daca poti, pentru ca intodeauna la final vei primi un feedback pozitiv la gesturile bune. Frumusete exterioara - Se refera la partile corpului, talie marime inaltime, si acest aspect conteaza la un om, dar cine apreciaza viata si calitatile vietii omului, va pune intodeuna frumusetea pe rimul loc.
Pot sa scriu mai multe despre acest subiect, doar ca timpul nu imi permite.
Sa fii un om corect si cinstit, si acest lucru ajuta la frumusetea interioara.

| cameliagalateanu a răspuns:

Atunci cand te accepti pe tine insuti, cu bune si cu rele, te comporti foarte normal, impacata, iar lucrul asta se vede si se simte de cei din jur.
poate i-ai auzit pe unii spunand, ce faina e tipa aia, ce draguta e... chiar daca nu arata ca un fotomodel.
aia e frumusetea interioara, care se revarsa spre exterior.

| Raul_5121 a răspuns:

Buna! Eu personal imi inteleg frumusetea interioara peste frumusetea exterioara! De ce? Pentru ca frumusetea exterioara este doar o calitate.Multi Oameni judeca persoanele dupa infatisare, si nu fac bine. Frumusetea este doar o calitate, dar multi vad la o persoana doar aceasta calitate. Frumutetea interioara survine din bunatatea sufletului si a caracterului bun pe care il ai. Spe ca ti-am fost de ajutor, daca mai doresti ceva, cu mare placere am sa te ajut happy