| lololololol a întrebat:

De ce nimeni nu vede frumusetea interioara, doar cea exterioara? sad

20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Frumusetea interioara e ca un diamant greu de gasit, de aceea multi alearga spre cea exterioara. Si apoi, cauta un anumit tip de ''frumusete interioara''. Totusi, e greu sa spui ca detii o frumusete interioara. Ai fi subiectiv(a), iar acest lucru se poate observa de catre altii.
Din pacate, acum traim in vremurile in care vitrinele fac totul.

| Razvan a răspuns:

De parca ar mai avea cineva rabdare in ziua de azi sa caute frumusetea interioara?thinking
Aparentele.Astea conduc lumeawinking
Moralisti sunt destui dar la proba practica cand e sa aleaga dintre frumusete, banalitate si uratenie cati aleg primele doua si cati aleg ultima varianta?raised eyebrows
Si mai are cineva rabdarea sa te cunoasca cu adevarat?hee hee
NuhappyTotul se rezuma la:"aham, mie ce imi iese?"winking

| Mina a răspuns:

Sunt oameni care vad frumusetea interioara si o apreciaza. Trebuie sa fii tu insuti/insati si vei intalni astfel de persoane, care stiu ca frumusetea unui om vine din suflet si din caracter. Frumusetea fizica este trecatoare, se vestejeste, insa sufletul ramane vesnic tanar.

| zerozero a răspuns:

Crede-ma ca sunt si persoane care vad si frumusetea interioara (intr-adevar sunt putine, dar totusi sunt), eu personal am intalnit.

| BeT a răspuns:

Frumusetea exterioara este placerea, iar Frumusetea interioara este rabdarea.Azi omul vede doar"money"!

| multimoak a răspuns:

Dar tu cand iti iei o punga de snacksuri vezi prin punga? Alegi dupa aspect apoi dupa ce gusti iti zici daca mai iei sau nu...
Aspectul exterior il vezi de la o posta, cel interior e mai greu, nu uita ca de multe ori este ascuns acest aspect si iese la iveala mai greuwinking

| ._6225 a răspuns:

Pentru ca, fie ca ne convine, fie ca nu, aspectul fizic conteaza intr-adevar de cele mai multe ori mai mult decat "aspectul" interior.
Oricum, si frumusetea interioara se vede, stai linistit/a. Doar ca se vede putin mai tarziu, dupa ce se "examineaza" mai intai ambalajul. E un adevar trist, insa, daca te consoleaza cu ceva, exista si persoane pentru care conteaza cel mai mult frumusetea interioara. Insa persoanele acelea sunt doar 1 la 1000(0...).

| bblock69 a răspuns:

Pentru ca multi oameni sunt superficiali...

| hai_si_tu a răspuns:

Pentru ca in secolul xx|, oamenii au orbit asa ca s-au gandit sa foloseasca "lentile divergente"acestea au facut ca vederea omului sa fie mai clara (observand fizcul mai bine), iar pe cele convergente pentru frumusetea interioara (departare)straight face, nu mai exista educatie.Stiu sigur ca sunt si persoane care se uita la gandire, dar totul in concordanta cu frumusetea, (deci daca vrei sa ai atentie trebuie sa atragi atentia mai intai prin fizic, in ce hal am ajuns)

| siwel a răspuns:

Sa fie oare pentru ca nu prea sunt multe persoane cu adevarat frumoase in interior?
Daca e asa: sa ne mai miram ca totul se liciteaza pe cum dam la vedere?
Si o intrebare: cum ati defini frumusetea interioara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume superficiala:-J. Uneori am impresia ca sunt singura care gandeste "diferit" dar vad ca mai sunt oameni care gandesc asa. Din pacate un om la prima vedere este atras de fizic.Asta e... pot sa spun ca si eu procedez de multe ori asa dar ajung sa-mi dau seama ca nu este bine si ca am ales prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit. Cel care VEDE, va vedea.
Orbul se va lua dupa detalii, dupa spusele celorlalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iubesti fiecare clipa care trece, caci asa cum pare ea, utila sau inutila, este de o valoare nespusa, dar de o incertitudine totala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca interesul este, cel material.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca interesul este cel material.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi sunt multe persoane care poate nu mai detin acea frumusete interioara fiindca pun acccent mult pe exterior. V-ati gandit vreodata ca modul in care ne imbracam, aranjam reflecta ceea ce avem in interior? Nu stiu care e motivul din spatele acestei intrebari, dar sa stii ca eu am intalnit mai multe persoane care se uita la acea frumustete interioara, dar aceasta cere timp, iar,, generatia instant,, nu mai are timp de asa ceva.Cred ca persoana care va aprecia ceva din comportamentul tau, din felul tau de a fi, iar nu haienle sau make-up-ul, cred ca acea persoana a vazut ceva din ceea ce esti tu cu adevarat, din acel mister ascuns care se poate vedea doar cu un,, ochi,, bine antrenat. Sper cat mai multi sa puneti accent pe lucrurile care nu se vad caci ele sunt eterne, pe cand cele ce se vad sunt trecatoarehappy

| usernamemada a răspuns:

Inainte sa cunosti o persoana in interior trebuie sa o analizezi pe exterior, astfel iti faci o (prima) impresie. Frumusetea interioara din sufletul unui om ajung sa o vada doar persoanele care tin cu adevarat la el si nu oricine... e ca un spatiu exclusivist, cei buni raman, ceilalti sunt doar "detalii".

| 56671049 a răspuns:

Ca sunt prosti si
nu de alta.

| jojolinna123 a răspuns:

Frumusetea interioara tot timpul este pe locul 2... dar de vazut o sa se vada si ea...asta e :d