| EvangelineDS a întrebat:

Cum iti poate afecta parul albastrul de metil? Si cat tine?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu afecteaza parul si dupa cateva spalari iasa

| Camelisa a răspuns:

Foarte putin happy
Dupa cateva spalari

| Shara17 a răspuns:

Ca sa te tina mai mult iti dau un sfat: dupe ce ti.ai udat suvita de par dai cu albastru de metil pe par direct din tub... nu se ia pe perna si la vreo 2-3 spalari trece, bine acum depinde si daca parul tau se decoloreaza la soare si mai multe!

| RoseAndBiia a răspuns:

Eu m`am facut anul trecut cu albastru de metil. Nu iti afecteaza parul deloc si mie mi-a tinut cam 2 saptamani. Dar cum eu am parul saten nu s`a prea vazut adica s`a vazut dar nu asa de puternic ca si cum ai arata daca ai fi blonda. Ca sa se vada mai bine trebuie sa te decolorezi, dar eu nu am facut asa ceva.

| EvangelineDS explică (pentru RoseAndBiia):

Eu sunt satena inchis daca ma decolorez si dupa ce se duce albastrul de metil, parul o sa arate cum a aratat atunci cand m-am decolorat? Dcuze ca te stresez cu intrebarile astea da' nu stiu mai inmic. big grin