| erikcuta a întrebat:

Cum pun albastrul de metil pe parul meu, ce folosesc?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Vezi răspunsul meu:
http://www.tpu.ro/......dau-funda/

2 răspunsuri:
| Dayuuum a răspuns:

Draga erikcuta,
Exista mai multe metode de a-ti colora parul cu albastru de metil:
1. Pui apa intr-un lighean si apoi albastrul de metil si amesteci bine. Apoi iti faci o ''baie'' pe cap cu solutia rezultata. Dupa, ia-ti un prosop care nu o sa il mai folosesti niciodata si preseaza-l pe par si absoarbe excesul. Dupa usuca-ti parul cu pheonul.
2. Ia-ti o pereche de manusi (acele manusi de vopsit din plastic ) si toarna-ti in palme albastrul de metil iar apoi da-ti pe par.
Bafta, sper sa iti iasa bine.

| Ducsy a răspuns:

Buna!
Intr-un vas se toarna apa, pui cateva picaturi din " albastru de metil " amesteci dar nu cu mana, ai grija sa nu-ti patezi hainele... bagi capul acolo si astepti 10 secunde. C'am atat, te descurci tu!