| dede_7766 a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase sa ma pensez? am aproape 14 ani. funda

7 răspunsuri:
| BellyGiggling a răspuns:

Aoleu! si eu am trecut prin asta cu mamalaughing. Desi nu mas duce la salon nici daca miar da ea bani si mar obliga. Fiindca la salon ti le penseaza atat de subtiri ca iti lasa 3-4 fire de par in linie. Cel putin asa am vazut la colegele care se duc. Nu te mai pensa acum se poarta sparncenele stufoase. Doar eventual in fata, deasupra nasului ca sa nu para urat sau sa para ca ai monospranceana. Sau in caz ca mai ai si alte fire de par ''naravase'' le tragi usor cu penseta dar sa nu tai cu foarfecuta cum fac unele. Sper sa iti fiu de folos cu raspunsul dat :*

| Giulia_7179 a răspuns:

De ce trebuie sa te lase? de ce nu decizi tu ce e bine si ce nu e? si asa nu-i mare scofala sa te pensezi, plus ca nu arata deloc bine cand o fata e nepensata

| Tiffany89 a răspuns:

Prima oara ar trebui sa mergi la cosmetician.
Pentru ca poate nu o sa iti iasa bine si apoi o sa fie urat.
Explicai frumos mamei tale ca este normal sa te pensezi. Poate te ajuta eawinking
Si daca chiar nu vrea, te pensezi tu fara permisiunea ei, dar uitate pe net cum trebuie big grin

:*

| tpu_1092 a răspuns:

Explica-i faptul ca o fata trebuie sa fie aranjata si ca a venit timpul ca si tu sa incepi sa te pensezi. Poti chiar s-o lasi pe ea sa te penseze.

Răspuns utilizator avertizat
| Anticarul a răspuns:

Nu prea ai cum, varsta este momentan obstacolul reusitei tale. dar poti incerca mai intai ca te-ai maturizat si cred ca daca nu ai exagera cu machiajul, ar fi mai induplecatoare cu tine. sper sa te fi ajutat. dar mai intai mai cresti un pic big grin

| Inna_8244 a răspuns:

Buna eu zic sa te pensezi dar fii atenta nu te pensa tu, du-te la un la un salon sau sa te penseze cineva care se pricepe pentru ca sa iti dea forma si dupa arata-i mamei tale si vezi ce o sa zica pana la urma nu are ce sa-ti faca sau daca nu tine-te de capul ei pana o sa te lase.pup