| Adryana98 a întrebat:

Cum o pot convinge pe mama sa ma tund? Eu am parul putin peste umeri si il vreau pana la umeri si cu breton intr-o parte! Ea e obsedata de parul lung pentru ca in clasa a 5-a il aveam pana mai jos de fund! Devine plictisitor la un moment dat parul lung, nu credeti? Cum o pot convinge sa ma lase sa ma tund?

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Nu suport persoanele care gandesc asa, parintii, bunicii care isi chinuie copiii asa!
Spune-i ca vrei o schimbare, cum ai spus si tu, devine plictisitor la un moment dat, dar si greu de intretinut. Spune-i ca ti-ar fi mai usor daca l-ai avea mai scurt putin, l-ai putea aranja mai usor si n-ai avea atata treaba cu el. Parul creste la loc, nu e o tragedie, plus ca spui ca ai parul putin peste umeri, si il vrei pana la umeri. Nu e mult de taiat, in cateva luni-un an, il vei avea crescut inapoi. Cat despre breton, nu-ti fa d-ala care sa iti intre in ochi si chestii, ca se va enerva. Explica-i frumos, daca tot nu vrea, nu te enerva si nu urla la ea, ca va fi si mai rau. O lasi un timp in pace, iar apoi, mai aduci vorba... din cand in cand. Vorbeste cu tatal tau, bunica, matusa, cineva... care sa fie de acord cu tine, si sa ii spuna mamei tale, ca nu e nimic rau in a te tunde putin.

Si nu te lua dupa @Unfriendly, baietii ar trebui sa fie ultima ta grija. Tie trebuie sa iti placa tunsoarea ta, nu altora. Si ia sa va vad eu, baietilor, cu parul pana la fund, cativa ani, mai ales pe caldura asta, sa vad cum va descurcati voi cu pieptanatul, descalcitul, impletitul, uscatul etc.

9 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Nu te tunde, baietilor le plac fetele cu parul lung, nu scurt.

| Pufi1999 a răspuns (pentru UNfriendLY):

Nu tuturor.

| Pufi1999 a răspuns (pentru UNfriendLY):

Spune-i ca daca nu te duce la un salon sa te tunzi o sa te trunzi singura cu o foarfeca de bucatarie, ciuntindu-ti poarul

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Si breton intr-o parte? Tunsa in scari gen punk? Iti bait joc de mine? Arata TOTAAAAAL DEZGUSTATOR ASA si cum doamne sa-ti placa sa ai 1 ochi acoperit de par, Doamne.Plus cam 5-10 cm mai jos de umeri ii normal sa fie, daca ti fix pana la umeri e deja considerat scurt si la FOARTE PUTINE FETE le sta bine cu parul scurt, eu zic mai bine "tunde-te" pe calculator sa vezi cum iti sta dupa sari sa te tunzi, ca altfle iti creste parul inapoi in 4-6 luni. Exista Calculatoru de atatia ani si voi nu stiti sa-l folositi la cat mai multe... Lol...

| Adryana98 explică:

Tocmai m-am tuns azi. am convins-o pe mami. dar parca ma simt ciudat, nu stiu.

| anonimul325360 a răspuns:

Si tu il vrei la fel ca mine pai daca vrei sa o convingi spune-i ca iti place frizura si ca e viata ta nu a ei si nu tio poate controla du-te si fatio si insista mul asupra ei si mai ales cand e bine dispusa asa am facut euwinking

| justsmk a răspuns:

Spune-i ca :
- te-ai saturat de parul lung
- e vara si e foarte cald
- nu-ti mai place parul lung si iti place mai mult scurt
- vrei ceva nou
- parul scurt se usuca mai repede ( si daca ai parul mai gras nu mai trebuie sa-l speli in fiecare zi)
- plus ca e persoana ta si ar trebui sa te lase sa te tunzi cum vrei, doar daca nu e prea excentric;

Acum depinde si :
- cati ani ai?
- ce motive are mama ta ca sa nu te tunzi?

Fundabig grin?

| eMkaFORyou a răspuns:

Pai daca ai peste 14 ani ii zici ca nu arat bine si nu-mi place bafta

| monallisa a răspuns:

Incearca sa-i explici ca asa iti place tie si ca ai probleme cu parul lung de exemplu ca se incurca sau ca se despica varfurile. trebuie sa inteleaga daca insisti mai mult