| AlexandraColar a întrebat:

Heii! Am o problemā mare.De mai bine de un an de zile,o rog pe mama sa ma lase sa ma tund.Dar ea,fiind incapatanata nu imi da decat motivul,, nu vreau".La gradinita, aveam parul lung, dar asta a fost demult, si acum realizez ca e enervant si obositor sa stai atatia ani cu acelasi look.Acum,am parul cam pana peste fund,si vreau sa ma tund cam pana la umeri,doar ca din pacate, daca ma tund pe ascuns, e posibil sa nu ma mai lase sa ies cu colegii, prietenii sau mai rau, sa nu ma mai lase sa merg in excursia unde trebuie sa merg.Nu vreau nici sa imi stric relatia cu mama, pentru ca, in clasa a 2 a, mi am tuns bretonul, ai am realizat ca am facut o mare greseala.Dar acum, sunt mai mare si vreau sa gresesc pe mana mea, si cred ca mi ar sta bine.Va rog, ajutati-ma sa o conving pe mama, cel mai bun raspuns primeste fundita. Vreau un raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| laury24 a răspuns:

Incearca sa ii explici si sa o iei cu frumosul, spune-i dorinta ta si promite-i ca daca te lasa o sa faci ce ii place ei sau prinde-o cand e fericita si spune-i ca o tunsoare nu e permanenta (ca si un tatuaj), parul va creste dar sa nu insisti prea mult incerca sa nu o superi totusi e mama ta si din iubire pentru tine nu te lasawinking

| AlexandraColar explică (pentru laury24):

Mda...M as mira sa accepte pentru ca da

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa-ti mutilezi o asa frumusete de par?
Habar nu ai tu cate fete nu ar vrea sa aiba parul tau!
Nici sa nu te gandesti sa-l tai!

| untu a răspuns:

-http://xmodax.com/coc-pentru-par-lung/
Are dreptate mama ta,dar trebuie sa o asculti pe ea, dar nu este nevoie sa tai parul, daca ai un par foarte lung, poti sa faci impletituri si sa faci niste cocuri foarte frumoase si il pui in spatele capului, iti va sta foarte bine! Dar roaga pe mama ta si sa-ti faca niste coafuri sau cocuri extrem de frumoasa asa cum vezi pe siteul recomandat!

| AlexandraColar explică (pentru untu):

Chestia este ca eu nu suport coafurile.

| Elegant a răspuns:

Mama ta e nebuna. De ce nu te-ar lasa sa te tunzi? Bineinteles ca la un frizer, nu singura. Vorbeste cu tatal tau, nu cu mama.

| AlexandraColar explică (pentru Elegant):

Nu am tata, dar am vorbit cu matusa..Mama e atat de incapatanata, incat nu a putut sa o convinga