| Balan_Ema_1998 a întrebat:

Cum pot avea o piele fina a fetei? FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| Loora a răspuns:

Pentru fata foloseste creme dar si masti facute de tine din produse proaspete. Laptele, mierea, sucul de lamaie si uleiul de masline sunt ingredientele de baza pentru a obtine cele mai bune masti pentru a avea un ten de invidiat.
Ceea ce mai trebuie sa stii e ca pentru a avea o piele catifelata trebuie sa ai si un regim de viata sanatos. Asta inseamna ca alimentatia trebuie sa fie bazata pe fructe si legume proaspete, fara grasimi, tutun si alcool, si foarte multe lichide.

7 răspunsuri:
| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Ielii ii place apa calduta. Un dus sau o baie fierbinte este nemaipomenita pentru relaxare, dar de fapt acest lucru iti ia din hidratarea naturala a pielii, fancad-o aspra si solzoasa. Pentru a mentine pielea supla e bine sa recurgi la dusurile cu apa calduta.

2. Fa din hidratare o rutina. O piele hidratata in mod regulat este catifelata, iar acest lucru se simte mai ales iarna, cand aerul uscat si temepraturile extreme iti pot usca cu usurinta pielea. Aplica crema hidratanta de cate ori te uzi pe piele, dupa ce te speli pe maini, cand iesi de la dus sau cand vii de la o joaca in zapada.

3. Incearca o lotiune cu efect de netezire. Cand te hidratezi, o lotiune care contine ingrediente de netezire precum acid salicilic sau alfa-hidroxi.

4. Foloseste sosetele pe post de arme secrete. Picioarele tale se pot crapa, pot deveni aspre si uscate pe timpul iernii. Cand ajungi acasa, scoate-ti sosetele si aplica o crema grasa pe picioare. Apoi puneti sosete curate. Picioarele se vor incalzi si acest lucru va ajuta lotiunea sa penetreze pielea, catifeland usor calcaiele.

5. Epileaza-te. Crezi sau nu, epilarea regulata, chiar si iarna, cand numai este asa de necesar, ajuta pielea sa se pastreze moale, pentru ca atunci cand te epilezi, indepartezi si stratul de celule moarte. Ce ramane este un strat de piele sanatos si cu celulele mai moi. Epileaza-te cu lama cel putin de doua ori pe saptamana, pentru cele mai bune rezultate.

6. Protejeaza-ti mainile. Cand temperaturile scad, poarta manusi de cate ori mergi afara. Aerul rece poate retrege hidratarea din piele, cauzand craparea cuticulelor si uscarea pielii. FUNDAlove struck?

| tuGatita a răspuns (pentru PrettyLittlePsycho):

Tu ai vazut ce a intrebat fata asta? "o piele fina a FETEI". ce ii scrii tu de maini, de picioare, de epilatlaughing? poate ia de buna si se rade cu lama pe fata.

| Balan_Ema_1998 explică (pentru tuGatita):

Hai termino, stii doar ce am zis de fapt

| Balan_Ema_1998 explică (pentru tuGatita):

Scuze nu am fost atenta happy

| PrettyLittlePsycho a răspuns (pentru tuGatita):

Auzi mai taci dracu din gura aia mare.

| tuGatita a răspuns (pentru PrettyLittlePsycho):

Tu cred ca esti proasta. habar nu ai sa dai un raspuns. sa caute pe google stie si ea.

| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Pielii ii place apa calduta. Un dus sau o baie fierbinte este nemaipomenita pentru relaxare, dar de fapt acest lucru iti ia din hidratarea naturala a pielii, fancad-o aspra si solzoasa. Pentru a mentine pielea supla e bine sa recurgi la dusurile cu apa calduta.

2. Fa din hidratare o rutina. O piele hidratata in mod regulat este catifelata, iar acest lucru se simte mai ales iarna, cand aerul uscat si temepraturile extreme iti pot usca cu usurinta pielea. Aplica crema hidratanta de cate ori te uzi pe piele, dupa ce te speli pe maini, cand iesi de la dus sau cand vii de la o joaca in zapada.