| onlyme_3202 a întrebat:

Cum pot sa imi albes dintii acasa? ma refer la vreo pasta de dinti mai buna sau la vreun truc. mersi multhappy

Răspuns Câştigător
| MihaiA a răspuns:

Onlyme. Try Parodontax - pentru gingii in special, foarte buna ( doar ca are un gust naaaspa de plante. ) si Sensodyne Whitening. super buna! Nu Blend a med nu Colgate.winking Nu tot ce-i mediatizat e si extraordinar de bun tongue

17 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

E utila pasta de dinti Blend a Med 3d White. Nu te astepta la minuni, dar se vede diferenta. Mai merge sa te speli pe dinti de 2 ori pe saptamana cu bicarbonat de sodiu. O sa vezi diferenta dupa primele 3-4 utilizari. Nu folosi mai des de 2 ori pe saptamana bicarbonat; zgarie smaltul. In orice caz, sa nu iti imaginezi ca vei straluci cand zambesti. Cam o nuanta ti se mai albesc. Pentru mai mult, tratament la dentist.

lolita
| lolita a răspuns:

Daca fumezi te poti lasa si o sa se vada diferenta, daca nu pui in aplicare sfatul psiholoagei sau mergi la dentist de doua ori pe an.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Tot ce se gaseste in comert nu fac minuni, din pacate reclama e mare insa efectele sunt aproape zero, pastele de dinti si apele de gura pentru "albire" din pacate nu sunt utile, contin foarte putina substanta care albesc dintii... de efect sunt cele facute in cabinetele stomatologice insa eu nu recomand la nimeni, din pacate este destul de nociv pentru dinti... parerea mea este ca pastele de dinti pentru albire din comert sunt bune doar pentru igiena dentara si a cavitatii bucale si atat... sunt persoane care dau o caruta de bani pe tot feluri de paste de dinti, ape de gura sau chiar sol pereparate pentru albire... nu merita... albire cu efect doar la stomatolog se poate...

tundenana
| tundenana a răspuns:

Fara suparare dar paradontaxul este pentru paradontoza si nu pentru albirea dintilor...

| kh1ss a răspuns:

Este un fel de pasta de dinti la farmacie " pearl drops daily shine" nu este f scumpa si da rezultate tongue

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Nu poti...

| miriam a răspuns:

Functionaeaza f bine folosind bicarbonat de sodiu cat mai des posibil este cam naspa gustul dar da rezultate; ca pasta de dinti iti recomand blend-a-med, dupa mine e cea mai buna.

| MihaiA a răspuns:

@ tundeana. ma refeream in combinatie parodontax si sensodyne. intr-adevar stiam ca paradontaxu` este pentru paraadontoza :p

| afrodita17 a răspuns:

Lacalut whitening...

| alina88 a răspuns:

Sare fine de bucatarie si bicarbonat, doar de 2 ori pe saptamana

| rebeka_3345 a răspuns:

Buna! ca sa iti albesti dinti este indicat sa te speli cu bicarbonat o data sau de 2 ori pe saptamana, ma gandesc ca daca te speli mai mult de 2 ori s-ar putea sa ti se c-am duca smaltul dintilor...nah vezi tu, poti sa intrebi chiar un dentist sigur stie sa iti explice mai bine,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 17 ani si am incercat tot felul metode pentru a-mi albii dinti pana am ajuns la concluzia ca cea mai buna metoda care are rezultate spectaculoase este: dimineata si seara spalare pe dinti cu Lacalut Aktiv; la pranz cu Sensodyne Whitening; dupa fiecare spalare foloseste apa de gura Sensodyne. Si la doua saptamani, seara in ziua de luni eu folosesc bicarbonat de sodiu inainte de spalare (periez dintii cu putin NaHCO3). Bicarbonatul e optional. O sa vezi rezultate inca din prima zi. happy - Nu te baza pe Colgate/ Aquafresh etc. si pe pozele de pe ambalaj... niciodata nu au asemenea rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu v-as sugera sa va spalati cu clor(ass de inalbitrufele
)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de o saptamana bicarbonat de sodiu si deja vad diferenta.Am incercat tot felul de paste de dinti si solutii diferite pentru albire nimica nu a reusit.Asa ca recomand bicarbonatul happy bafta

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| manudraguta a răspuns:

Salut nimeni nu ati poate recomanda o pasta de dinti care sa ati albeasca dinti pentru ca la fiecare om functiomeaza cu alta pasta depinde de smaltz sau alte chestii eu de ex imi albesc dinti cu Colgate si tu poti folosi si sa nu te ajute cu nimic ar putea sa te ajute blendamet sau altele incearcale aproximativ pe toate si vei vedea care e mai buna pentru smaltul tau pentru ca nici cea mai buna pasta din lume daca tie nu ai face bine nu ati albeste dinti poate mie imi albeste si tie nu nu ai de unde sa stii sfatul meu nu poti s ate iei dupa ce ati recomanda alti

| ionutzspargatoruldeinimi a răspuns:

Bicarbonat de sodiu sau Blend a Med 3d White. pup si bafta