| Dariustiberiu a întrebat:

Cum pot sa îmi conving părinții să îmi lase parul lung? Ca nici nu trebuie sa zic ceva ca îmi fac programe la tuns fara sa le zic, adică azi m-am certat cu ei că nu mă lăsa să îmi fac, azi la 3 am programare.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părul crește din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici depinde cat de lung. Daca e lung ca de fata, adica pana la umeri si mai jos, chiar ar fi greu sa ii convingi si cumva ii inteleg. Dar daca e un par baietesc, mai modern, ceva de genul Quif sau Pomparour, Side Part sau Slicker Back, ceva ce vezi destul de des, ar fi mai usor sa ii convingi. Daca ai parul aranjat adica nu mergi oriunde cum te-ai trezit dimineata cu parul
pe frunte, e mai usor sa te lase. Si eu am avut problema asta, ma puneam mereu sa ma tund, desi nu am par de fata, doar ceva mai lung sa il pot aranja. Aveau o obsesie ca imi intra in ochi sau ca ii fac de rusine in public ca "arat ca o fata". Sfatul meu e sa iti iei ceva produs de par, sau cauti pe YouTube Alex Costa si mai vezi ceva pe acolo, si sa iti faci o freza care sa fie totusi mai "masculina" sau aranjata, ca sa le fie mai usor sa accepte. In afara casei normal ca poti sa il porti altfel daca vrei. Cat despre ce zicea cineva ca e greu sa il speli sau ti-e cald, mi se par niste chestii irelevante, adica nu iti alegi tunsorea dupa cat de mult iti ia sa te speli. Iar despre paduchi... daca ar fi asa toate fetele ar avea paduchi laughing Presupun ca nu stai in ghetou cu maidanezii. Acuma stiu ca se mai pot lua paduchi dar nu e ceva comun de loc si la fel de bine poate lua oricine.

| Michaeel a răspuns:

Fiind băiat, nu este frumos sa ai parul lung. Înțeleg ca mai nou moda este sa ai codita dar nu este frumos. Îți zic sincer ca nimeni nu o sa îți laude de parul tău lung când te vede pe strada. Dar acum este parul tău și faci ce vrei cu el, ii înțeleg pe părinții tăi și le dau dreptate și poate ar trebui și tu sa asculti de ei

| AsteaptaMaDincoloDeMoarte a răspuns (pentru Michaeel):

Este foarte frumos sa ai parul lung. Onoarea fiecarui barbat sta in par. Eu am aproape 16 ani si am parul pana la umeri, SI PARINTII MEI AU FOST DE ACORD, pentru ca asa este normal si responsabil. Nu mai baga prostii in cap oamenilor. Daca tu l-ai taiat din prostie si acum iti este lene sa astepti sa iti creasca asta este fix problema ta.

| Michaeel a răspuns (pentru AsteaptaMaDincoloDeMoarte):

Dacă ți-e îți place e problema ta, n-ai ce face de comentezi? Îmi pasa mie ca au fost parinti tai de acord? Dacă asta e mentalitatea ta, bravo ție. Dacă mie îmi place parul scurt nu înseamnă că mi-e lene sau late prosti."bagi prosti in cap la oameni" zice cel ce folosește același replica happy măcar eu nu sunt un ofensat abia lovit de pubertate paros și pletoswinking

| Mehachikome12345678910 a răspuns:

Mai bine faci ceea ce spun părinți tăi, când ai părul lung, ai mai multe șanse să faci păduchi de care scapi foarte greu, când faci baie este foarte greu de spălat, și când ai păr lung ți se face și mai cald! Eu nu am suportat nici o săptămână cu părul lung?

| Damaneagra1 a răspuns:

Depinde ce varsta ai... le poti expica ca este parul tau si ca nu vrei sa ti-l tunzi. Nu te duci... si pana la urma vor intelege. Daca tu asa vrei sa ti-l porti, nu inteleg parintii de genul. Dar important este sa ti-l si intretii daca vrei sa il ai lungwinking

| Adiaddy a răspuns:

Le spui ca nu vrei