| Allix13 a întrebat:

.. vreau sa am parul lung. Sunt baiat, si parintii mei nu ma lasa sa am parul lung cum vreau eu...Mereu le spun ca vor sa am parul mai lung ca toti ceilalti, dar ei nuuuu zicand ca trebuie sa fiu civilizat. Ceilalti skateri au parul lung. Ce as putea sa fac sa ii conving sa ma lase odata in pace, sa imi fac parul cum vreau eu.(Le-am dat si niste exemple:baieti de pe strada, adulti chiar si profesori. dar nimic, zic ca aia nu sunt normali.Help! Dau o mega-FUNDA.

Răspuns Câştigător
| ColaCola a răspuns:

Buna.In primul rand vreau sa te felicit pentru ca desi nu te lasa, tu nu le faci figuri.De ce mereu este acest efect de turma? De ce vrei sa fii ca ceilalti? De ce nu vrei ca tu sa fii diferit? Crede-ma ca sa fii ca ceilalti nu inseamna sa fii mai cool, inseamna doar sa fii ca ei, sa aratati la fel si e cam aiurea.Arata-le ca tu esti diferit, ca nu trebuie sa ai parul cum il vor ei.Crede-ma,parintii tai niciodata nu iti vor vrea raul, nici eu nu i-am ascultat in unele privinte si am constatat ca aveau dreptate in pofida plangerilor mele.Lasa-ti parul normal, nu trebuie sa te iei dupa toata lumea.Ai incredere in ceea ce zic si ai sa vezi ca ai sa iesi mult mult mai castigat.Bafta:*

5 răspunsuri:
| Meow15 a răspuns:

E părul tău, nu al lor!
Ar trebui să avem mai multă libertate! no talking

| DuLcyK a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le explici cu, calm fa-i sa inteleaga ca asta iti doresti tu, adule aminte de copilaria lor... poate ca pe ei ii lasa-u sa faca ce vor, eu am incercat chestia asta si a mers! Sper ca te-am ajutat succes.

| Allix13 explică:

Fratele meu are parul lung (are18)si eu le-am zis sa ma lase si pe mine si le-am zis ca nu este corect...dar ei au zisbig grina! Cand o sa ai 18 ani o sa-ti faci si tu parul cum vrei...si el(fratele meu)a incercat dar nimic.Eu ca sa va spun sincer urasc sentimentul de turma, ei(parintii)ziceau sa le dau un exemplu de la mine din clasa, apai la mine in clasa sunt numa cocalari tunsi la zero sau cu par mic.

| FitzaDeFatha a răspuns:

1. Spune-le ca pleci de acasa daca nu te lasa.
2.Cumpara-le ceva care isi doresc, poate asa iti da voie.
3. Nu mai vorbi cu ei pana nu iti spune ca poti big grin sper ca te-am ajutat. Funda?big grin

| Rockerr a răspuns (pentru FitzaDeFatha):

Cel mai prost raspuns dat vreodata, ce Dumnezeu, nu este frumos sa-ti ameninti parintii.