| traficanta a întrebat:

Cum pot să imi fac părul creţ, ca in poza asta http://www.avantaje.ro/......0_250_.jpg Multumesc.

Răspuns Câştigător
| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Sunt multe variante.

1- ti'l pui pe bigudiuri

2- in pletite multe

3 -cu drotul

te speli pe cap, alegi una din variante apoi a2a zi iti dai cu spuma in el fara sa il pieptini [-x si dai cu fixativ dupa toate astea dar la o distanta de 30 de cm pentru a nu ti se face parul batz.:*
Eu asa ma fac cand am toane big grin

10 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Cea din poza il are natural. Tu ti-l poti face asa punandu-l pe bigudiuri, dat drumul si bagat spuma in el, timp in care iti modelezi tu buclele cum doresti. Depinde insa si de tipul de par si mai ales de firul de par pentru ca nu toate reusesc. Asta natural, cum il am si eu, e foarte greu de intretinut si mai ales de mentinut intr-o stare. big grin

| Antonia90 a răspuns:

E din nastere parul ei.Nu stiu cum poti sa ti`l faci asa, dar uite un video care te ajuta sa-ti faci parul aproape ca ala din imagine:
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
Sper sa-ti fie de folos!
O zi buna! :)

| F_5241 a răspuns:

Incearca sa iti faci seara cand ai parul ud multe codite impletite, dormi cu coditele si pana dimineata vei avea parul cret!
Succes!

| Firefly a răspuns:

Dupa ce faci baie, impletesti parul in multe codite si il lasi asa peste noapte.

| gabylovee13 a răspuns:

Cu un aparat de bucle sau du-te la frizarie.happy

| TestoasaRoz a răspuns:

Poti foarte bine sa ti-l faci cu placa. A mea are o placa petru intins si una facuta exact pentru genul de frizura care il vrei u. Eu asa m-am facut de revelion. Arata super!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bigudiuri spiralate... dar dupa ce le scoti e indicat sa te dai cu ceara...ca sa nu se umfle parul prea tare, mai ales daca o sa-l periezi.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagati degetele in prizabig grin

| Shalalala123 a răspuns:

Poi. poti sa ti-l pui pe bighudiuri si apoi sa te piepteni putin ca sa iti sta asa mai."ciufulici" cum ii aia din poza!hee heebig grin

| Tonyx_4735 a răspuns:

Cu un ondulator