| Andrei199114 a întrebat:

Cum pot sa slabesc si sa dau burta jos?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Opreste-te din mancat. Calculeaza caloriile consumate sa fie sub 1500 pe zi.
2. Ceva miscare, joggin nu strica.
Dar indiferent de metoda, odata ce ai pus pe tine e greu sa mai dai jos. Atunci cand vezi ca ai 2-3 kg in plus atunci trebuie sa iei masuri

| Andrei199114 explică (pentru anonim_4396):

Adica deficit caloric?

| Sekim a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut.
Observ ca nici tu nu stii cum functioneaza deficitul caloric. Daca iti limitezi organismul la sub 1500 de calorii, in scurt timp nu vei mai avea forta in corp aproape deloc. Se recomanda cel putin 2000 de calorii pe zi.

| Andrei199114 explică (pentru Sekim):

Atunci cate calorii trebuie sa consum pentru deficit caloric?

| Sekim a răspuns (pentru Andrei199114):

Cum am spus si mai jos, verifica raspunsul pe care ti l-am dat acolo la cealalta intrebare, si daca ai nelamuriri, comenteaza acolo, pentru ca aici nu prea pot.

| Sekim a răspuns:

Verifica raspunul pe care ti l-am dat la cealalta intrebare postata de tine.