| Andrei199114 a întrebat:

Cum pot sa slabesc si sa scap de burta? Am 95 de kg

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa haleala si baga alergare zilnic.

| RoCkKiD a răspuns:

La fel cum slabesc si resul oamenilor, renunti la dulciuri, mananci mai multe legume decat carne, fara chestii prajite si bagi sport cel putin 30 min pe zi.

Gasesti o multime de diete pe net, dar daca vrei sa faci treaba cu trebuie ar trebui sa mergi la un medic nutritionist.

| RAY a răspuns:

Sunt foarte multe de spus despre slabit, daca vrei putem vorbi in privat

| Andreeush a răspuns:

Renunță la mâncarea nesănătoasă, la excesul de dulciuri, fă sport.

| Sonia822 a răspuns:

Mancarea conteaza in proportie de 70%. Stii ce ai de facut. Sportul e diferenta. Sportul taie pofta de mancre. Si ceaiurile la fel. Baca bei multe ceaiuri, nu-ti mai e foame. Alergatul in aer liber antreneaza toti muschii. Cei care vor sa scape de burta, de obicei alearga. Rezultatele se vad dupa o luna. Rezultate semnificative dupa 3 luni. Abdomenele sunt binevenite. Ca sa nu te doara spatele, ia o minge de fitmess de la decathlon, pe care sa-ti arcuiesti coloana cand faci abdomene. Cand nu ai energie, ia magneziu, la mine a functionat maximag 1/2 pe zi. Efect dupa 2 ore de la administrare. Rezolvarea conflictelor emotionale, daca ai 95m, ai mancat compulsiv ca urmare a unei mici depresii provocate de un anumit aspect. Si motivatie. Asta e reteta.

| TheGentleman a răspuns:

Sportul nu este obligatoriu pentru slăbit. Poate ajuta, dar nu este obligatoriu

Vezi detalii aici: https://leapsadesanatate.ro/2018/03/11/cum-sa-slabesti-sanatos/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dieta mea minune : bicicleta. Îți las mai jos link să vezi motivul pentru care am scăpat eu de burtă. Am slăbit 20 kg în 3 luni. Inclusiv scăpat de burta. Dar am și dat pedală.

Poftim, e articol scris de mine.

https://bit.ly/2m52bac

| lorena1gianinak a răspuns:

Nu m-ai mănânci prostii și faci sport.

| mirceakitsune a răspuns:

Renunti la dulciuri si bagi mai putin in tine, maxim 900 de calorii

| Andreivladcarnatu22 a răspuns:

Deficit caloric! Consuma mai putine kilocalorii decat in mod normal, e internetul full de tutoriale. si in engleza dar si in romana. Chestiile astea cu. nu manca dupa 7 sau nu manca micul dejun sau mai stiu eu ce tampenii sunt promovate pe net sunt idiotenii.
SINGURUL FACTOR CARE CONTEAZA CAND E VORBA DE SLABIT/CRESCUT ESTE DEFICITUL/SURPLUSUL CALORIC! Bafta

| Andrei199114 explică (pentru Andreivladcarnatu22):

Imi poti da un exemplu? Nu prea am inteles chestia cu deficit caloric.

| Andreivladcarnatu22 a răspuns (pentru Andrei199114):

Tu, ca fiinta in viata, ai nevoie de mancare (kilocalorii). Probabil ai mai auzit ca daca alergi pe banda ''arzi grasimea'', chestia cu arsul vine de la calorii, tu acolo pe banda practic scazi din caloriile pe care le-ai consumat deja. fiecare aliment are alte valori nutritionale, unele mai bogate caloric altele mai putin bogate caloric, iti las aici un link cu un video informativ despre asta: https://www.youtube.com/watch?v=bwgxkimLUew

| Dyonees a răspuns:

Incearca un regim sanatos, mese stricte si fixe ca si ora, fara toxine (alcool, tutun), mentalitate pozitiva si exercitii fizice. Acum depinde si de varsta/inaltime, cam care ar fi greutatea ta ideala.