| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de coșuri, ce alimente ma ajuta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapunul curata cosurile!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îți spun ce alimente nu te ajută. Dulciurile.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Acneea este o boală și se tratează cel mai eficient sub îndrumarea unui medic dermatolog bun. Tot el îți va putea cere să excluzi anumite alimente din dieta ta în cazul în care problema ta s-ar trage din alimentație dar mai întâi îți va cere să faci anumite analize dacă va considera că este necesar.

| DariaDark a răspuns:

Ai nevoie de un set de analize, pe baza carora dermatologul îți va zice daca ai intoleranță la anumite alimente, sau nu.
Dar daca e sa vorbim strict de ce ai întrebat, alimentația sănătoasă, fructe, legume, ajută la menținerea pielii sănătoase dar nu ajută neapărat la tratatarea ei. Cauzele pot fi multe, de aceea este indicat sa ti faci analize de sânge pentru a găsi cauza problemei. De asemenea, este foarte importantă rutină de îngrijire a tenului, pe parcursul zilei se adună impurități la nivelul porilor, de aceea este important să avem o rutină zilnică, cu produse destinate tipului tău de ten. Pentru început, adopta un stil de viață sănătos și o rutină de îngrijire pe măsură (dacă nu vrei sau nu ai posibilitatea să mergi la dermatolog acum)