| PerPum a întrebat:

Cum pot scăpa de coșuri, folosesc mască neagră săptămânal și mă dau cu un creion verde de coșuri înainte de culcare, dar parca tot nu dispar toate. Știți cumva vreo mască naturala care o pot face acasă, sau creme care mă scapa mai repede de coșuri?

Răspuns Câştigător
| Kimberly2005 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu cosurile, dar am scapat in mare parte de ele folosind un produs de la Gerovital (https://www.farmec.ro/produse/ten/fluid-tonic-purificator-95.html).
Am auzit ca pasta de dinti e buna sa o aplici pe cosuri (stiu ca suna ciudat), crema de galbenele sau Baneocin (unguent) din cate stiu este destul de bun.

9 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Este la farmacie Cutaden. Eu am folosit cand aveam multe cosuri. Da-te in fiecare seara cu un strat subtire pe cosuri, iar dimineata spala-te pe fata. Are efect de uscare si costa in jur de 10-15 lei.

| InVisible99 a răspuns:

Vara mereu apar mai multe cosuri de la caldura-transpiratie etc, apoi depinde ce ten ai, depinde ce igiena ai, sunt multi factori care ar influenta aparitia cosurilor. incearca masca cu zat de cafea si ulei de cocos 1-2 ori pe saptamana curata foarte bine fata, iar pentru acnee sunt cele pe baza de zeama de lamaie sau miere de albine, cauta pe pinterest sau google

| anonimg a răspuns:

Eu folosesc unghiile. Un cos nu ramane. oh go on
Dar le las pe acelea care se fac din pricina prafului. Acestea dispar peste noapte dupa ce fac dus cand vin de la munca.

| Anonimus345642235 a răspuns (pentru anonimg):

Nu îți mai stoarce coșurile ca o sa îți iasă altele mici pe lânga ala pe care l-ai scos. Mie cu pasta de dinți în 2-3 zile mi se duc coșurile. Dar depinde și de tipul coșurilor și al tenului tău. Eu prima data am încercat pe un cos și dacă am văzut ca mi s-a uscat ala încetul cu încetul și nu mi s-a iritat pielea am pus și pe celelalte.

| anonimg a răspuns (pentru Anonimus345642235):

Eu la aproape 40 de ani nu imi mai fac probleme. happy

| Eduard619 a răspuns:

Zynerit sau incearca produsele de la thursday plantation atat pentru cosuri sau pentru pete happy

| DralyaDary a răspuns:

Mie cand imi apare un cos ma dau seara inainte de culcare cu pasta de dinti pe el si in doua, trei zile dispare.

| andreideiu59095 a răspuns:

Pui la inghetat patrunjel si pui putina apa intr-o canita si o lasi sa se dezghete.Am incercat patrunjel si are rezultate uimitoare.Incearca,este natural.