| angelwithgreeneyes a întrebat:

Cum pot scapa de grasime ( exercitii fizice ) fara sa fac muschi urati, mai ales la picioare, deoarece am picioare f groase si vreau sa le fac mai slabutebig grin

ce as putea facebatting eyelashes

Dau funda MARE!

7 răspunsuri:
| lauralovefashion a răspuns:

Poti sa sari coardawinking

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Doar o masa pe zi happy.la mine a mers

| Cosmin86 a răspuns (pentru SynZeSaseTri666):

Extrem de "sanatos" ce faci tu

| thaisfersoza a răspuns:

Te ajut eu :X sper sa iti fiu de folos
Se incepe ca de obicei cu cateva minute de alergare. Nu te speria, nu trebuie sa mergi nicaieri pentru aceasta. In casa, cu geamul deschis si imbracata lejer alergi pe loc, de preferabil incercand sa ridici genunchii cat mai sus. Alearga usor, la ritm lent, iar cand obosesti incerca sa raresti ritmul si sa nu mai ridic genunchii in timpul alergarii pe loc. Cum iti revii, treci din nou la o repriza de genunchi sus si tot asa. Este indicat sa alergi fara sa te opresti cel putin trei minute, chiar daca ritmul de schimbare a greutatii de pe un picior pe altul este rar.
1. Genuflexiuni cu greutăţi. Cu picioarele la o lăţime de umeri, faci câte o genuflexiune, îndoind genunchii până când coapsele ajung paralele cu solul. În acelaşi timp mâna dreaptă, în care se află greutatea este adusă în faţa până când cotul atinge genunchiul.
2. Fandări cu greutăţi. Din poziţia iniţială, duci un picior în spate şi îndoi genunchii, în timp ce greutatea o treci din mână în mână pe sub coapsa piciorului din faţă.
3. Repetă exerciţiul numărul 1, dar de data aceasta în momentul când revii la poziţia iniţială ridică la 45 de grade piciorul opus mâinii în care ţii greutatea

TINE MINTE CALCULEAZA CATE CALORII MANANCI
iti dau metode in care si slabesti si intaresti musculatura Mersul pe bicicleta, o moda care te ajuta sa scapam de kilogramele in plus
(Cum sa arzi calorii mai eficient, mergand pe bicicleta

Vrei sa arzi mai multe calorii? Nu pedala constant. Schimba viteza de pedalare din cand in cand, Incearca sa pedalezi la viteza maxima o perioada de timp, dupa care lasa-i corpului cateva minute pentru relaxare la viteza mai redusa. Studiile arata ca acest gen de exercitii te ajuta sa arzi un numar mai mare de calorii si este in acelasi timp un bun antrenament cardiovascular.)
si de astfel daca ai role da-te pe ele
Metode prin jocuri sportive
1. 30 de minute de mers cu bicicleta. Daca mergi cu aproximativ 8 m/s, vei arde 100 de calorii in mai putin de 5 minute.

2. Mers pe o distanta de 1 kilometru si jumatate (pas moderat).

3. Alergare cu 2 m/s timp de 10 minute.

4. Sarituri cu coarda. Scapi de 100 de calorii in aproximativ 10 minute.

5. Inotul te ajuta sa arzi caloriile in mai putin de 10 minute.

6. Prin dans poti scapa de calorii in 25 de minute. Daca practici un dans mai vioi, in doar 15 minute vei obtine rezultatul dorit.

7. Daca practici jogging poti elimina caloriile in 10-15 minute.

8. Un joc energic de tenis te ajuta sa scapi de calorii in aproximativ 15 minute.

9. Poti face curatenie in casa si in acelasi timp sa arzi calorii. 25 de minute de dereticat sunt suficiente pentru a scapa de 100 de calorii.

10. Trebuie curatata masina? Fa asta chiar tu. In 30 de minute vei arde 100 de calorii.

11. Ia-ti copiii si mergi la joaca. Alege un joc care sa includa si alergare. Astfel, in doar 25 de minute vei scapa de calorii.

12. O plimbare de 20 de minute cu rolele te va ajuta sa arzi cele 100 de calorii.

13. O partida de fotbal de numai 20 de minute te va scapa de calorii.

14. Step aerobic - 15 minute sunt suficiente.

15. In numai 15 minute de exercitii de aerobic cu intensitate scazuta vei scapa de cele 100 de calorii.
si aici un site sa iti calculezi coloriile consumate adica cate ai dat jos http://calorii.oneden.com/calorii-consumate.html#calcule

| angelwithgreeneyes explică (pentru thaisfersoza):

Nu crezi ca o sa fac muschi?

Eu vreau sa-mi fac picioarela mai subtiri

| thaisfersoza a răspuns (pentru angelwithgreeneyes):

Nu ca nu cred
nu cred ca vei dori sa faci muschi ci numai sa ai mai subtiri nu ca nu faci nu am stiut sigur daca doresti

| Cosmin86 a răspuns (pentru angelwithgreeneyes):

Alimentatia face diferenta, nu exercitiile. Daca nu consumi multe proteine nu pui muschi nici daca tragi de fiare