| AnneGirl a întrebat:

Cum poți deveni fotogenic? Eu când sunt in oglinda arat cat de cat decent, dar când vreau sa îmi fac un selfie nu arat bine. Stiu ca o sa îmi ziceți ca nu îmi trebuie de astea la 13 ani da vreau sa îmi iasă bine o poza.

3 răspunsuri:
| AqCoX a răspuns:

Fiecare om are o parte fotogenică. Știu ca suna ciudat din moment ce corpul este simetric, dar acesta este adevarul. Pe lângă asta contează și lumina.

| Audrey1912 a răspuns:

Nu exista sa devii fotogenic. Fiecare chip are unghiuri avantajoase si unghiuri ne avantajoase. Trebuie sa exersezi si sa incerci diferite pozitii si unghiuri pana cand le gasesti pe cele care dau bine. Mai e si faza ca tu esti obisnuita cu unghiurile fetei tale in oglinda, intoarse. In poze, te vezi cum te vede toata lumea, nu cum te vezi tu, motiv pentru care oamenii iti vor spune ca pozele tale sunt bune, chiar daca tie nu ti se pare. Mai este si machiajul, in poze trasaturile ne sunt tenuate, nu sunt la fel de bine definite, motiv pentru care, in fotografie, se folosesc conturarea si iluminarea.

| Marian_Seby_1993 a răspuns:

Vezi sa fie lumina buna... Si pentru selfie reusit, fa-ti o poza de sus.